Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
04.04.2019 01:25

NSK chce v tomto roku investovať do škôl 25 miliónov eur


Predseda NSK Milan Belica


Viac ako tri desiatky pedagógov stredných škôl si z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu prevzalo ocenenia, ktoré im boli udelené v rámci osláv Dňa učiteľov. Medzi ocenenými bolo prvýkrát aj 13 pedagógov, ktorých kraj odmenil za ich zásluhy pri rozvoji duálneho vzdelávania.


Predseda NSK vo svojom príhovore poďakoval všetkým pedagógom v Nitrianskom kraji, ktorí podľa jeho slov musia pracovať v neľahkých podmienkach. „Po roku 1989 sa celé tri desaťročia nepodarilo sformulovať základnú reformu školstva, reformu, ktorá by ho výrazne posunula dopredu. Vieme pri tom, že intelektuálny potenciál Slovenska je nesporný. Zmeny sú pri tom potrebné prakticky na všetkých úrovniach školstva, od základného cez stredné a vysoké školstvo až po vedu a výskum. Ich odkladanie spôsobuje, že tí najlepší a najtalentovanejší študenti nám odchádzajú do zahraničia,“ pripomenul Belica.       

NSK sa podľa jeho slov chce v budúcnosti zamerať predovšetkým na zabezpečenie dlhodobej konkurencieschopnosti absolventov stredných škôl na trhu práce. „Oceňujem preto pokrok, ktorý sa nám podaril v rámci duálneho vzdelávania. V školskom roku 2018/2019 sa počet žiakov zapojených do tejto progresívnej formy odbornej prípravy zvýšil o 136 na súčasných 577,“ skonštatoval Belica.       

Súčasťou priorít NSK sú aj investície do škôl. Zo svojho rozpočtu pre ne vyčlenil 100.000 eur na spolufinancovanie projektov. Ďalších takmer 11 miliónov eur pôjde priamo na modernizáciu škôl a viac ako 14 miliónov eur chce NSK získať pre školstvo z fondov Európskej únie. „Celkovo tak pôjde v tomto roku na školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti okolo 25 miliónov eur,“ uviedol Belica.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
Kraj vypracoval novú stratégiu zahraničných vzťahov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v nasledujúcich rokoch posilniť svoju spoluprácu so zahraničnými regiónmi. Tá by mala pomôcť samotnému kraju, ale aj jednotlivým obciam a inštitúciám pri ich rozvoji a realizácii rôznych cezhraničných projektov.
viac
15.04.2018
Belica: Cestná infraštruktúra na sever je financovaná nadštandardným spôsobom
Úsek rýchlostnej cesty R1A po most „malé Apollo“ pri Lehote zostane aj naďalej spoplatnený. Rozhodlo o tom Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ktoré nevyhovelo žiadosti Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) o predĺženie nespoplatneného úseku rýchlostnej cesty o 2,2 kilometra.
viac
27.08.2018
Na slávnostnom zhromaždení si Nitrania pripomenuli výročie SNP
Slávnostným zhromaždením a kladením vencov k Pamätníku víťazstva si v Nitre v pondelok pripomenuli 74. výročie Slovenského národného povstania.
viac
20.07.2019
Malá letná olympiáda klientov zariadení sociálnych služieb
Záštitu nad podujatím, na ktorom sa zúčastnilo viac ako sto klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK, prevzal nitriansky župan Milan Belica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %