Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
01.04.2020 06:00

NSK má na karanténne účely pripravený internát SOŠ v Dvoroch nad Žitavou


Snímka zdroj: (sosdvory.sk).


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) je pripravený na požiadanie Ústredného krízového štábu SR uvoľniť do dočasného užívania na karanténne účely voľný internát bývalej Strednej odbornej školy v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky.


„Internát je okamžite disponibilný, je vo vlastníctve NSK a nachádza sa v oblasti mimo vysokej koncentrácie ľudí,” informovala o tom hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová.      

Na možnú zmenu účelu pripravuje NSK v súčasnosti aj ďalšie stredoškolské internáty. „Slúžiť by mohli napríklad aj ako karanténne centrá v prípade potreby pre ktorékoľvek z 24 zariadení sociálnych služieb, ktoré má kraj vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,” potvrdila Prekopová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2017
Mestské zastupiteľstvo schválilo tretiu etapu rekonštrukcie centra mesta
Na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (5. 10. 2017) poslanci schválili návrh na realizáciu a financovanie stavby „URBANISTICKO – ARCHITEKTONICKÁ ÚPRAVA CENTRA MESTA – 3. ETAPA“.
viac
01.04.2019
Informatici budú mať pre štúdium modernejšie priestory aj vybavenie
Ďalšie Centrum odborného vzdelávania a prípravy, tentoraz pre oblasť informačných technológií, dostáva reálne kontúry. Buduje sa na Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave.
viac
17.02.2020
Samospráva chce na Dubničke zriadiť komunitné centrum
Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje zriadiť komunitné centrum. Vznikne v priestoroch Základnej školy Gorazdova na sídlisku Dubnička.
viac
30.03.2020
TSK poskytne tri stredoškolské internáty na karanténu
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) poskytne bezplatne tri stredoškolské internáty ako miesto pre karanténu. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška, podľa ktorého ide o neupotrebiteľný majetok kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %