Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
13.02.2024 01:00

NSK pracuje na vytvorení sociálneho podniku


Ilustračná snímka (TASR)


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pokračuje v snahe vytvoriť vlastný sociálny podnik. O jeho založení rozhodli krajskí poslanci ešte vlani, na svojom februárovom rokovaní schválili ďalšie náležitosti, ktoré sú potrebné na to, aby získal štatút registrovaného sociálneho podniku.


Podľa riaditeľa Úradu NSK Petra Privalinca je hlavným cieľom projektu podpora regionálneho rozvoja a zvýšenie zamestnanosti marginalizovaných skupín. "Teraz je prvoradé sociálny podnik založiť. K tomu úspešne smerujeme. Pokiaľ ide o náplň jeho činnosti, to už bolo predmetom diskusií na viacerých rokovaniach zastupiteľstva," vysvetlil Privalinec.         

Ako doplnil, Sociálny podnik NSK bude zabezpečovať skladové, pomocné a prepravné služby. "Dôležitý predmet činnosti je vykonávanie pomocných stavebných prác pre Regionálnu správu a údržbu ciest. Ide napríklad o prečisťovanie priekop, práce na mostoch a cestách i letnú a zimnú údržbu. Druhá a pre náš kraj významná a inovatívna činnosť je zabezpečovanie lokálnych potravín do našich zariadení sociálnych služieb a našich školských stravovacích jednotiek," doplnil Privalinec.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2019
V meste Snina vzniká sociálny podnik
Sninská samospráva podniká záverečné kroky k spusteniu prevádzky sociálneho podniku. Potvrdzujú to dva body rokovania ostatného mestského zastupiteľstva.
viac
21.12.2020
BBSK plánuje vznik sociálneho podniku na spracovanie ovčej vlny
V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) by mal vzniknúť sociálny podnik na spracovanie ovčej vlny.
viac
06.02.2021
Samospráva hľadá šéfa vznikajúceho sociálneho podniku
Mestské zastupiteľstvo v Senici v uplynulom roku schválilo vznik mestského sociálneho podniku. Mesto v súčasnosti hľadá konateľa tejto spoločnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
02.04.2024
Na území mesta vlani vznikli desiatky nelegálnych skládok odpadu
Na území mesta Nitra vlani vznikli desiatky nových nelegálnych úložísk odpadu. Ako informovala mestská polícia (MsP), v roku 2023 bolo zistených a riešených celkovo 31 prípadov založenia skládok, uloženia odpadu mimo smetných nádob alebo iného nelegálneho zbavovania sa odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %