Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
22.05.2020 10:15

O aktualitách v meste Rajec sa obyvatelia dozvedia cez mobilnú aplikáciu


Snímka zdroj: (msú).


Aktuálne informácie o dianí v meste Rajec sprostredkuje nová mobilná aplikácia. Podľa Zuzany Ščasnej z oddelenia kultúry mestského úradu má novinka zabezpečiť efektívnejšiu komunikáciu medzi radnicou a obyvateľmi.


„Formou bleskových správ budeme informovať o oznamoch mestského úradu, výpadkoch prúdu, plynu a vody, organizovaných športových či spoločenských akciách,” uviedla Ščasná.

Aplikácia RAJEC je v súčasnosti ešte v testovacom režime, no všetky publikované informácie sú podľa Ščasnej aktuálne. Za prvých päť dní fungovania si ju stiahlo 284 obyvateľov.

Novinka ponúka množstvo informácií na jednom mieste - od oznamov mestského úradu, cez kontakty na samosprávu a kalendár vývozu odpadu až po susedskú burzu. Snahou autorov bolo podľa Ščasnej vytvoriť ľahko ovládateľnú a prehľadnú aplikáciu pre všetky vekové kategórie.

Aplikácia je zadarmo k dispozícii pre všetky mobilné telefóny s operačným systémom Android a zariadenia Apple. Záujemcovia ju nájdu v Google Play či Apple Store. „Inštalácia je rýchla a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu. Pri vyhľadávaní aplikácie stačí zadať kľúčové slovo rajec,” doplnila Ščasná.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2016
Informácie o Bojniciach vždy po ruke
Mobilnú aplikáciu “Virtualne“ pripravilo mesto spoločne s prevádzkovateľom jeho webovej stránky. Je dostupná pre operačné systémy iOS a Android.
viac
15.04.2020
Mestá na hornom Zemplíne spúšťajú svoje mobilné aplikácie
S cieľom lepšej informovanosti verejnosti spustili mestá Humenné, Vranov nad Topľou a Medzilaborce mobilné informačné služby formou aplikácií. Samosprávy o tom informujú na svojich internetových stránkach.
viac
10.11.2020
Aplikácia „Petržalka“ treťou najsťahovanejšou aplikáciou na Slovensku
Informácie z mestskej časti Bratislava-Petržalka vždy po ruke. Najväčšia bratislavská mestská časť sa ešte v marci tohto roku pripojila k vyše 40 mestám a obciam, ktoré využívajú aplikáciu SOM – Správy o meste pre lepšiu komunikáciu s jej obyvateľmi.
viac
29.01.2021
Samospráva začala komunikovať s obyvateľmi cez novú mobilnú aplikáciu
Samospráva kúpeľného mesta Bojnice začala komunikovať so svojimi obyvateľmi cez novú mobilnú aplikáciu. Koncept aplikácie SOM - správy o meste im môže nahradiť miestny rozhlas, noviny či SMS správy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %