Piatok 21.02.2020
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
02.03.2019 08:35

Obyvatelia sami rozhodnú, či chcú nové parkovisko


Ilustračná snímka zdroj bbonline.sk


O parkovisku za Tatranskou ulicou na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová rozhodnú samotní obyvatelia. Najviac sťažností na parkovanie eviduje magistrát práve v tejto lokalite, uvedomuje si kritickú situáciu, a preto tam chce vybudovať nové parkovacie miesta.


TASR o tom informovala hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová.       

Minulý rok mesto vypracovalo projekt výstavby, v ktorom je naplánovaných 227 parkovacích miest za bytovými domami na Tatranskej ulici. Parkovacie plochy by mali byť umiestnené vo vzdialenosti minimálne osem až desať metrov od bytových domov. Ich povrch je navrhnutý z dlažby a cesta medzi parkovacími miestami z asfaltu.       

"Celý zámer vznikol na základe požiadaviek samotných obyvateľov Sásovej. Ide o priestor, ktorý už v súčasnosti mnoho ľudí využíva na tento účel. Autá parkujú na chodníku, kde prekážajú chodcom či na zeleni, ktorú ničia," konštatoval viceprimátor Jakub Gajdošík.       

"Naším cieľom nie je len výstavba nového parkoviska. Chceme dosiahnuť celkovú revitalizáciu prostredia za bytovými domami vrátane obnovy chodníkov, osvetlenia či výsadby zelene," dodal.       

Podľa neho sa projekt okrem rekonštrukcie chodníkov zameriava i na vstupy do bytových domov či výmenu obrubníkov. Mali by pribudnúť nové stojiská na kontajnery, LED osvetlenie, nabíjacie stanice pre elektromobily a kamerový systém. Rampy na existujúcich chodníkoch pre peších majú byť stavebne upravené tak, aby ich sklony boli čo najviac prispôsobené pre bezpečný pohyb imobilných osôb. Mesto myslí aj na zeleň, pribudnúť by tak malo asi 90 stromov a ručne založený trávnik s výmerou 3590 štvorcových metrov. Súčasťou parkoviska sú tiež snímače obsadenosti a infopanely zobrazujúce počet voľných miest.       

"V spolupráci s predsedami bytových spoločenstiev dávame priestor dotknutým obyvateľom vyjadriť sa, či chcú nové parkovisko, alebo sú za zachovanie aktuálneho stavu. Názor väčšiny budeme rešpektovať," dodal primátor Ján Nosko s tým, že ak stanovisko ľudí z Tatranskej ulice bude pozitívne, mesto požiada príslušné úrady o územné a stavebné povolenie.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Dvanásť projektov sa "pobije" o 20.000 eur z rozpočtu Banskej Bystrice
Banskobystričania môžu začať rozhodovať o rozdelení 20.000 eur z participatívneho rozpočtu mesta. Hlasovanie, ktorým ľudia podporia súťažné projekty, sa spustí 22. marca.
viac
13.12.2016
ZMOHO prijalo odsúdenie bývalého primátora Trstenej J. Bernaťáka so zhrozením
Združenie miest a obcí Horná Orava (ZMOHO) prijalo odsúdenie bývalého primátora Trstenej Juraja Bernaťáka na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní štyroch rokov so zhrozením. Trest sa podľa členov združenia javí ako neprimerane tvrdý a nepochopiteľný.
viac
20.12.2016
Dva nové portály radnice sú vianočným darčekom pre občanov
Dva nové špecializované portály, ktorých cieľom je zvýšiť transparentnosť a otvorenosť samosprávy, zavádza mesto Trnava ako vianočný darček pre svojich obyvateľov.
viac
18.09.2018
V mestských častiach vzniknú ďalšie parkovacie plochy
Tak ako vo všetkých krajských mestách na Slovensku, deficit parkovacích miest je viditeľný aj v Banskej Bystrici. Vedenie mesta sa preto venuje parkovacej politike systematicky od roku 2015.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %