Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
29.12.2017 05:08

Od budúceho roka by mala fungovať Karta staromestského seniora


Karta staromestského seniora.


Poskytovanie benefitov v podobe zliav či snaha viesť dôchodcov k aktívnejšiemu životu aj vo vyššom veku v bratislavskom Starom Meste. To sú ciele zásad poskytovania Karty staromestského seniora, ktoré schválili miestni poslanci na poslednom rokovaní staromestského zastupiteľstva.


"Cieľom zásad karty je poskytnúť obyvateľom mestskej časti, seniorom, benefity v podobe zľavy z ceny bežných, ale i príležitostných služieb a tovarov," uviedla hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková s tým, že účelom karty je zároveň naučiť ich a viesť k aktívnejšiemu spôsobu života.       

Karty začne oddelenie sociálnych vecí staromestského miestneho úradu vydávať od januára budúceho roka. Vydávať sa budú na obdobie piatich rokov, budú bezplatné a neprenosné. Požiadať bude môcť o ňu každý starobný dôchodca, ktorý splní podmienky uvedené v zásadách poskytovania karty.       

Zľavy sa budú týkať nákupu niektorých druhov tovarov, ako napríklad potravín, liečiv či kníh. Vzťahovať sa budú tiež na poskytovanie služieb v oblasti gastronómie, ale aj pri oprave obuvi, v kaderníctve či na pedikúre. Uplatniť sa budú dať taktiež vo vybraných zariadeniach v pôsobnosti mestskej časti a na podujatia organizované mestskou časťou.       

Zoznam doteraz zapojených prevádzok a firiem bude spolu s ďalšími informáciami zverejnený na webovej stránke mestskej časti. Aktuálny zoznam dostane každý držiteľ karty pri jej prebratí. K nahliadnutiu bude tiež na miestnom oddelení sociálnych vecí, v prípade záujmu môže majiteľ karty získavať informácie aj elektronicky. Zoznam sa bude pravidelne aktualizovať, samospráva do budúcna predpokladá rozširovanie prevádzok zapojených do projektu.       

Decembrovým uznesením miestnych poslancov sa zároveň zrušili zásady poskytovania karty prijaté ešte v septembri 2014, teda na konci predchádzajúceho volebného obdobia. Zavedenie karty do praxe sa však doteraz podľa súčasného vedenia mestskej časti neuskutočnilo. To sa preto rozhodlo aktualizovať pôvodné zásady a celý projekt zreálniť.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu
Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.
viac
03.11.2021
V Starom Meste sa bude diskutovať o otváracích hodinách prevádzok
V bratislavskom Starom Meste sa bude vo štvrtok (4.11.) opäť diskutovať o otváracích hodinách prevádzok v centre mestskej časti. Podujatie sa uskutoční v režime OTP, obyvatelia sa naň pre obmedzený počet musia prihlásiť. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.
viac
24.01.2022
Brezno spustilo novinku pre seniorov
Breznianska samospráva spustila projekt Senior karta pre ľudí nad 60 rokov, ktorá im zhruba v 30 prevádzkach v meste označených žltou nálepkou a textom umožní využívať rôzne zľavy.
viac
18.08.2023
Mesto pokračuje v projekte Senior karta, registrácia bude v septembri
Breznianska samospráva spustila pred rokom projekt Senior karta, ktorého cieľom bolo podporiť a zviditeľniť drobných podnikateľov a zároveň pomôcť seniorom. Držiteľom karty poskytujú prevádzky rôzne zľavy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %