Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
24.06.2024 05:15

Okres Sabinov má ďalší vynovený most aj cestný úsek


Ilustračná snímka: PSK


Zmodernizovaný most v Lúčke a nový koberec v úseku od hranice okresov Sabinov a Levoča po obec Nižný Slavkov. To je bilancia aktuálnych cestných akcií zrealizovaných v okrese Sabinov. Prešovský samosprávny kraj (PSK) do nich investoval z vlastných zdrojov vyše 400-tisíc eur.


Motoristická verejnosť sa teší z ďalších zrealizovaných cestných akcií v Prešovskom kraji. Tentoraz prešla modernizáciou cestná infraštruktúra v okrese Sabinov. Prešovská župa prostredníctvom svojej Správy a údržby ciest PSK konkrétne ukončila rekonštrukciu mosta v Lúčke aj opravu cesty v smere do Nižného Slavkova. Preinvestovala tu celkovo 409-tisíc eur.

V obci Lúčka prešiel konkrétne opravou 50-ročný mostný objekt, ktorý prevádza cestu č. III/3189-003 ponad Lúčanku. Vykazoval veľmi zlý stavebno-technický stav, pričom sa nachádzal v šiestom zo siedmich stupňov hodnotenia. V rámci prác sa na ňom kompletne odstránili zistené poruchy, a to výmenou jeho nosnej konštrukcie i zvršku. Dolná stavba sa zrekonštruovala a na objekte sa vybudovali prechodové oblasti vrátane odvodnenia.

Súčasťou rekonštrukcie bolo tiež vybúranie celej konštrukcie vozovky na moste a následné zhotovenie novej. Dosypali sa tu krajnice,  osadili cestné smerové stĺpiky a zrealizovalo sa vodorovné dopravné značenie. Náklad všetkých zmienených stavebných prác sa vyšplhal na sumu 196 000 eur.

V okrese Sabinov prešlo modernizáciou aj takmer 1,7 kilometra cesty 3. triedy č. 3216 v úseku okresov Sabinov/Levoča – Nižný Slavkov. Cestná akcia sa zamerala na zlepšenie stavebno-technického stavu komunikácie. Pôvodný poškodený kryt vozovky sa odfrézoval a položil sa tu nový asfaltový koberec. V závere investičnej akcie za viac ako 213-tisíc eur sa v úseku zrealizovalo  aj vodorovné dopravné značenie.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.04.2018
Pre okres Sabinov vyčlenila vláda ďalší milión eur
Rekonštrukcie miestnych komunikácií, budov, chrámov, štadiónov, vybudovanie chodníkov či nových športovísk v okrese Sabinov. Na to všetko prispela vláda SR ďalším miliónom eur zo svojej rozpočtovej rezervy pre tento najmenej rozvinutý okres.
viac
19.10.2021
Bratislavský kraj spustil rekonštrukcie regionálnych ciest
Nový asfalt, vodorovné značenie i vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa pustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK),
viac
19.11.2021
Pieniny majú zmodernizovaných ďalších takmer 3,7 km ciest
Prešovský samosprávny kraj vďaka európskym financiám a vlastným zdrojom dokončil tretiu etapu významného projektu modernizácie ciest v Pieninských národných parkoch. Rekonštrukciou prešiel tentoraz takmer 3,7 kilometrový úsek Hniezdne - Spišská Stará Ves, jeden mostný objekt a jestvujúce priepusty.
viac
22.11.2021
Kraj opravil ďalších takmer 9 kilometrov ciest v okrese Levoča
Prešovský samosprávny kraj zmodernizoval ďalších takmer deväť kilometrov ciest v okrese Levoča s dosahom aj na okres Sabinov. Úpravou prešli vozovky v nevyhovujúcom stavebno-technickom stave v úsekoch Bijacovce-Brezovica a obciach Vyšné Repaše a Uloža.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %