Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
16.02.2021 02:39

Oravská knižnica vyhlásila súťaž o naj knihu regiónu


Ilustračná snímka: (tasr).


Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne vyhlásila 13. ročník súťaže Kniha Oravy. Súťažiť môžu knihy vydané v roku 2020 a späté s regiónom Oravy tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. Informovala o tom Zdenka Prílepková z Oravskej knižnice.


„Môžu to byť tlačené knihy, graficky a knihársky spracované do formy zväzku viazanej alebo brožovanej publikácie, tvoriace myšlienkový a výtvarný celok. Dôležité je, aby bolo knihe pridelené číslo ISBN. Knihy môžu obsahovať výlučne text, alebo môže ísť o obrazovú publikáciu či text kombinovaný s obrazovou časťou,” konkretizovala Prílepková.

Knihy do súťaže môže nominovať čitateľská verejnosť, ale tiež samotní autori, zostavovatelia, redaktori, vydavatelia, kníhkupci a distribútori kníh. Nominačný list je potrebné doručiť osobne, poštou alebo mailom na adresu knižnice do 27. februára.

Hlasovanie sa uskutoční od 2. marca do 11. apríla. „Za naj knihu môžno hlasovať formou hlasovacieho lístka. To, ktorá kniha sa stala Knihou Oravy 2021, sa dozvieme 23. apríla, kedy knižnica ocení nielen autorov víťazných publikácií, ale aj troch hlasujúcich čitateľov,” dodala Prílepková.

Súťaž Kniha Oravy je súčasťou veľkej knižnej súťaže Žilinského kraja. Prvé tri najúspešnejšie knihy budú prezentovať na spoločnej putovnej výstave regionálnych knižníc v rámci kraja. Za uplynulých 12 rokov o titul naj knihy Oravy súťažilo 283 publikácií.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2017
KOCR Trenčín región sa rozhodla oceniť najlepších v cestovnom ruchu
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sa rozhodla oceniť najlepších v cestovnom ruchu. Ocenenie „TOP V CESTOVNOM RUCHU TRENČIANSKEHO KRAJA“ získa najlepšie ubytovacie zariadenie, gastro zariadenie, inovácia a výnimočná osobnosť cestovného ruchu.
viac
24.01.2018
Hľadá sa kniha roka PSK 2017
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s regionálnymi knižnicami finišuje so súťažou Kniha roka PSK 2017. Tituly, ktoré boli vydané v minulom roku a sú späté s regiónom, je možné nominovať do konca januára.
viac
04.06.2019
Leto na Orave bude i tento rok folklórne
Ľudové jarmoky, tvorivé dielne, výstavy, súťaže, ochutnávky tradičných jedál, najmä však tanečné a hudobné programy viac ako troch tisícok účinkujúcich zo Slovenska i zahraničných hostí.
viac
13.04.2021
Verejnosť môže do konca apríla hlasovať v súťaži Kniha Záhoria
Už 12. ročník súťaže Kniha Záhoria vyhlásili organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici, Záhorské múzeum v Skalici a Mestské centrum kultúry Malacky. Informovala o tom Záhorská knižnica na webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %