Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
17.02.2016 11:30

Osemročný žiak vymeškal za polrok 259 vyučovacích hodín. Rodičom hrozí väzenie


Chlapec z Nesvád vymeškal veľký počet hodín bez udania dôvodu. (Ilustračné foto: Pixabay.com)


Len osemročný Christopher z Nesvád v okrese Komárno vymeškal za prvý polrok školského roka 2015/2016 bez ospravedlnenia 259 vyučovacích hodín. Napriek tomu, že škola viackrát upozornila na túto skutočnosť zákonného zástupcu školáka, k náprave nedošlo.


"Keďže bol žiak základnej školy vydaný nebezpečenstvu spustnutia tým, že mu bolo umožnené viesť záhaľčivý život, bol skutok oznámený na polícii, ktorá začala vo veci konať," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Za tento skutok hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Prímestskú autobusovú dopravu na východe bude riadiť dispečing
Samosprávne kraje na východe Slovenska zavádzajú novinku v doprave – centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Prvá etapa systému, ktorý umožní zavádzanie garantovaných prestupov a informačných tabúľ na zastávkach, bude spustená v januári 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %