Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
13.11.2023 09:50

Petržalka pripravuje tradičnú Mikulášsku kvapku krvi


Snímka zdroj: petrzalka.sk


Bratislavská Petržalka pripravuje tradičnú Mikulášsku kvapku krvi. Uskutoční sa 5. decembra v Cik-Cak Centre na Jiráskovej ulici. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková s tým, že na konkrétny termín je potrebné sa prihlásiť vopred cez online rezervačný systém na webe samosprávy.


"Darovanie krvi je prospešným a jednoduchým humánnym činom, ktorým môže zdravý človek pomôcť obetiam úrazov či nehôd, pacientom s leukémiou alebo iným ochorením krvných buniek," uviedla Halašková. Podotkla, že darcovia sa musia zaregistrovať najneskôr do 1. decembra (vrátane). "Rezervácia termínu je prístupná všetkým záujemcom, ktorí krv darovať môžu, vrátane prvodarcov," doplnila.         

V júni sa v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR v spomínanej mestskej časti uskutočnilo tradičné dobrovoľné darovanie krvi pod názvom Petržalská kvapka krvi. Prišlo vtedy 60 darcov a krv bolo možné odobrať až 38 z nich, čím sa získalo zhruba 17 litrov krvi pre približne 114 pacientov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2017
Vianočná kvapka krvi na pomoc chorým deťom sa blíži
Obľúbená predvianočná akcia „Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život“ sa bude tento rok konať už po desiatykrát. Všetci tí, ktorí by radi pomohli chorým deťom, môžu prísť darovať krv už tradične prvý decembrový piatok v Primaciálnom paláci.
viac
12.12.2019
Darujte krv počas najkrajších sviatkov v roku
Jubilejný 10. spoločný výjazdový odber krvi na Trenčianskej župe s prívlastkom vianočný sa uskutoční v priestoroch krajského úradu v stredu 18. decembra 2019. Verejnosť už tradične môže vzácnu červenú tekutinu darovať aj jednej z troch župných nemocníc.
viac
25.04.2023
Petržalka pripravuje aktualizáciu plánu svojho rozvoja do roku 2029
Bratislavská Petržalka pripravuje aktualizáciu svojho programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) s názvom Plán Petržalka 2029. Ide o strategický dokument, určujúci smerovanie mestskej časti na najbližšie roky.
viac
17.05.2023
Petržalka s NTS SR pripravuje 19. ročník Petržalskej kvapky krvi
Bratislavská Petržalka pripravuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) SR tradičnú Petržalskú kvapku krvi. V poradí 19. ročník výjazdového dobrovoľného darovania krvi sa uskutoční 6. júna v CC Centre na Jiráskovej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %