Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
13.11.2023 09:50

Petržalka pripravuje tradičnú Mikulášsku kvapku krvi


Snímka zdroj: petrzalka.sk


Bratislavská Petržalka pripravuje tradičnú Mikulášsku kvapku krvi. Uskutoční sa 5. decembra v Cik-Cak Centre na Jiráskovej ulici. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková s tým, že na konkrétny termín je potrebné sa prihlásiť vopred cez online rezervačný systém na webe samosprávy.


"Darovanie krvi je prospešným a jednoduchým humánnym činom, ktorým môže zdravý človek pomôcť obetiam úrazov či nehôd, pacientom s leukémiou alebo iným ochorením krvných buniek," uviedla Halašková. Podotkla, že darcovia sa musia zaregistrovať najneskôr do 1. decembra (vrátane). "Rezervácia termínu je prístupná všetkým záujemcom, ktorí krv darovať môžu, vrátane prvodarcov," doplnila.         

V júni sa v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR v spomínanej mestskej časti uskutočnilo tradičné dobrovoľné darovanie krvi pod názvom Petržalská kvapka krvi. Prišlo vtedy 60 darcov a krv bolo možné odobrať až 38 z nich, čím sa získalo zhruba 17 litrov krvi pre približne 114 pacientov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2020
V pondelok sa začal 26. ročník kampane Študentská kvapka krvi
V pondelok sa začal 26. ročník kampane Študentská kvapka krvi, a to napriek pandémii nového koronavírusu. Potrvá päť týždňov, do 20. novembra. Informovala o tom programová koordinátorka Slovenského Červeného kríža (SČK) Silvia Kostelná.
viac
26.11.2020
V Petržalke sa pomaly kreuje nový mládežnícky parlament
V bratislavskej Petržalke sa už kreuje nový mládežnícky parlament. Jeho členovia boli vybratí spomedzi 40 uchádzačov, momentálne pokračujú prípravy na prvé spoločné on-line stretnutia.
viac
23.02.2021
Petržalka odštartuje architektonickú súťaž na nové zariadenie pre seniorov
Petržalka starne a pribúda tu čoraz viac seniorov, ktorí sú odkázaní na pomoc mestskej časti. Aj preto už v apríli 2021 chystá mestská časť architektonickú súťaž na nové zariadenie opatrovateľskej služby pre seniorov.
viac
27.10.2023
Študentská kvapka krvi sa začala, osloviť chce najmä mladých
Slovenský Červený kríž (SČK) spustil 29. ročník kampane Študentská kvapka krvi. Zameriava sa na prvodarcov z radov mladých ľudí. Osloviť ich chce najmä v digitálnom priestore.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %