Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
10.03.2021 09:35

Petržalka spustila jarný zber objemného odpadu


Snímka zdroj: (petrzalka.sk).


Bratislavská Petržalka aj tento rok pripravila pre svojich obyvateľov jarný zber objemného odpadu a pristaví pre nich veľkorozmerné kontajnery.


Tento rok však začína o mesiac skôr a pre aktuálnu pandemickú situáciu zverejnila harmonogram pristavenia kontajnerov len na najbližšie dva týždne, teda nie na celé obdobie. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

„Tento rok sa postaráme o to, aby kontajnery nezaberali zelené plochy a nepoškodzovali tak miestnu zeleň,” ubezpečila Daniela Vašková Kasáková, vedúca oddelenia životného prostredia miestneho úradu. Oddelenie spolu s referátom správy verejných priestranstiev vytypovalo lokality, na ktoré budú kontajnery umiestnené.

Prvé zelené kontajnery boli pristavené v utorok v lokalitách Starhradská, Topoľčianska a Holíčska. Vo štvrtok (11. 3.) ich obyvatelia nájdu na Smolenickej, Šintavskej, Znievskej a Strečnianskej ulici. Kontajnery budú pristavené vždy o 12.00 h a odvážané budú v rovnaký deň o 18.00 h.

Obyvatelia môžu do nich ukladať iba niektoré druhy odpadu. Ide napríklad o objemný odpad (drevený, čalúnený nábytok, skrine, police, stoličky, koberce). Tento druh odpadu však musí byť upravený tak, aby zaberal čo najmenej miesta. Umiestňovať do kontajnerov je možné aj sanitu v celku (umývadlá, vane), elektrické spotrebiče či čisté kovy. Mestská časť zdôrazňuje, že nebude odoberať pneumatiky, bioodpad, nebezpečný a chemický odpad ani drobný stavebný odpad.

Aktuálny harmonogram pristavenia veľkokapacitných kontajnerov nájdu obyvatelia na webovej stránke mestskej časti. V prípade otázok môžu kontaktovať oddelenie životného prostredia mestskej časti, a to buď e-mailom, alebo telefonicky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2017
Petržalka odvezie nadrozmerný odpad opäť bezplatne
Deväťdesiat veľkokapacitných kontajnerov rozmiestni opäť petržalská samospráva bezplatne na rôznych miestach podľa naplánovaného harmonogramu. Kontajnery sú určené na nadrozmerný odpad ako sú veľké kusy nábytku, stoly, stoličky, matrace.
viac
07.12.2020
Vrecový zber separovaného odpadu z domov rozšíria do ďalších lokalít
Zber a odvoz vytriedeného odpadu z bratislavských rodinných domov tzv. vrecovým systémom na budúci rok postupne zavedú aj do ďalších bratislavských mestských častí.
viac
06.04.2021
V rámci jarného upratovania vyzbierali v Dubnici 40 ton objemného odpadu
Počas jarného upratovania (8. 2. – 22. 3.) vyzbierali v Dubnici nad Váhom viac ako 40 ton objemného odpadu. Polovicu z neho zrecyklovali.
viac
09.11.2021
V Lamači vyzbierali za necelý mesiac skoro 16 t kuchynského bioodpadu
Za prvé štyri týždne zberu kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu sa v bratislavskom Lamači vyzbieralo 15,85 tony, ktoré putujú na ďalšie spracovanie. Informuje o tom mestská časť, v ktorej sa 11. októbra začal pilotný projekt zberu kuchynského biodpadu v hlavnom meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %