Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
04.09.2023 12:10

Petržalka spustila projekt pitných fontánok


Snímka zdroj: www.petrzalka.sk


Bratislavská Petržalka spustila projekt pitných fontánok. Osádza ich prioritne pri ihriskách a detských ihriskách, aby sa mohli osviežiť rodičia s deťmi, ale aj tí, ktorí si prišli zašportovať. Do konca roka ich chce namontovať 15. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.


V súčasnosti sú v prevádzke dve, a to na Gercenovej a na detskom ihrisku na Veľkom Draždiaku. Ďalšie štyri, na Vavilovovej, Fedinovej, Ševčenkovej a Haanovej ulici, by mali začať fungovať v najbližšom čase.        

"Čakáme ešte na inštaláciu systému, ktorým dokážu kolegovia z referátu informačných technológií fontánky na diaľku vypnúť, napríklad v prípade havárie. Systém bude tiež monitorovať spotrebu vody," priblížil Peter Slovák, vedúci oddelenia správy verejných priestranstiev miestneho úradu.        

Nové fontánky majú charakteristickú zelenú farbu a jednotný dizajn. Sú namontované na odovzdávacích staniciach tepla spoločnosti Veolia. Okrem nich sú stále v prevádzke aj existujúce štyri pitné fontánky. Tri z nich sú na Petržalskom korze, konkrétne na Daliborovom námestí, pri podchode na začiatku korza, na Nobelovom námestí a v psom parku na Wolkrovej ulici.        

Všetky pitné fontánky, pôvodné aj nové, poskytnú občerstvenie od jari do jesene. Vypínať by sa mali z dôvodu mrazov najneskôr v októbri.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Petržalka podporí zaujímavé projekty
Po zmene pravidiel poskytovania účelových dotácií pre neziskové organizácie, rôzne spolky a združenia či právnické osoby vykonávajúce verejno-prospešnú činnosť si o dotáciu požiadalo 95 uchádzačov.
viac
29.06.2020
Petržalčania môžu opäť požiadať o príspevok na dieťa v súkromnej MŠ
Petržalčania, ktorí v budúcom školskom roku 2020/2021 umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ), môžu opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok.
viac
07.01.2021
Na Šrobárovom námestí v Petržalke vznikne nový zelený priestor
Na Šrobárovom námestí v bratislavskej Petržalke vznikne nový zelený priestor. Mestská časť tam plánuje vysadiť približne 50 stromov.
viac
22.06.2021
Od júla bude možné zakúpiť lístok priložením platobnej karty vo vozidle MHD
Od 1. júla bude možné zakúpiť si cestovný lístok priložením platobnej karty vo vozidle bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) k označovaču cestovných lístkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %