Streda 30.09.2020
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
22.08.2020 08:00

Petržalka vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok


Ilustračná snímka.


Bratislavská Petržalka spúšťa od pondelka (24. 8.) verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín.


V rámci nej je možné na miestny úrad priniesť použité alebo nové aktovky, školské batohy, peračníky, písacie potreby, zošity či iné školské potreby. Mestská časť o tom informuje na webovej stránke i sociálnej sieti.     

„V Petržalke si vedia ľudia pomáhať. Dôkazom bola a je vzájomná pomoc počas koronakrízy. Obdobie, keď si dovoľujeme upriamiť pozornosť na potrebu si pomáhať, je začiatok školského roka. Do materských a základných škôl nastupujú totižto aj deti, v ktorých rodinách nie je sociálna situácia práve najlepšia,” konštatuje samospráva.      

Školské pomôcky je možné priniesť osobne počas stránkových hodín na sociálne oddelenie miestneho úradu na Kutlíkovej ulici, a to do 10. septembra.      

Zbierku školských pomôcok vyhlásila pred časom napríklad aj mestská časť Devínska Nová Ves. Trvá do 28. augusta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2019
Mesto zorganizovalo tábor pre deti zo sociálne slabších rodín
Mesto Poprad urobilo radosť 40 deťom z rodín v sociálnej alebo hmotnej núdzi. Začiatkom júla pre ne už po 17.-ty krát zorganizovalo tradičný osemdňový letný tábor v Tatranskej Lomnici. Tábor, ktorý je plne hradený z rozpočtu mesta, absolvujú deti vo veku od 6 do 14 rokov.
viac
26.07.2019
Podporu od kraja dostalo prvých 200 táborov pre deti
Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja sa rozhodlo podporovať aktivity a tábory pre deti a mládež v kraji. Tento rok po prvýkrát rozdelilo sumu 300 000 medzi viac ako 200 táborov. Hlavnou myšlienkou je urobiť tábory dostupné aj pre rodiny zo sociálne slabších rodín.
viac
03.04.2020
Petržalka distribuuje ochranné rúška aj vďaka pomoci obyvateľov
Obyvatelia i firmy pomáhajú Mestskej časti Petržalka získavať ochranné rúška, ktoré sa následne distribuujú najzraniteľnejším skupinám občanov. Urobila tak aj spoločnosť MiddleCap v rámci iniciatívy MiddleCap Help, ktorá poskytla chirurgické rúška a jednorazové rukavice.
viac
29.06.2020
Petržalčania môžu opäť požiadať o príspevok na dieťa v súkromnej MŠ
Petržalčania, ktorí v budúcom školskom roku 2020/2021 umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ), môžu opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %