Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
22.11.2022 11:40

Po dvojročnej prestávke sú v meste Katarínske trhy


Ilustračná snímka: (tasr).


Po dvojročnej prestávke sa v Dolnom Kubíne konajú Katarínske trhy. Námestie slobody a mestské kultúrne stredisko v pondelok zaplnilo vyše 100 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska.


Dominuje predvianočný predaj remeselníckych výrobkov, medoviny a vianočných oblátok. Informoval o tom Martin Buzna z kancelárie vedenia mesta Dolný Kubín.

"Návštevníci trhov tam nájdu väčšinou už vianočný sortiment k blížiacim sa sviatkom. Nechýbajú vianočné ozdoby na stromček, ikebany, výrobky z prútia a kože, šité hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov," povedala riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne Martina Mesárošová.

Tento rok do Dolného Kubína zavítali aj gazdinky z partnerského mesta Limanowa. Návštevníkom trhov prišli odprezentovať v rámci projektu "Prírodné a kultúrne dedičstvo Limanowej a Dolného Kubína" ich tradičné jedlá. Ide o poľskú kuchyňu. "Ochutnať môžu tradičnú polievku žurek, hrachovú polievku, holúbky s kapustou, bigos alebo rôzne druhy syrov a mäsa," priblížil Vladimír Adamec z referátu regionálneho rozvoja a cestovného ruchu na dolnokubínskom mestskom úrade.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.11.2018
Predvianočnú atmosféru v meste rozprúdia dvojdňové Katarínske trhy
Predvianočnú atmosféru prinesie začiatkom budúceho týždňa do metropoly dolnej Oravy vyše 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska. Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne sa počas dvoch dní od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra stane dejiskom Katarínskych trhov
viac
12.12.2018
Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy
Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.
viac
19.11.2019
Katarínske trhy rozprúdili v meste predvianočnú atmosféru
Predvianočnú atmosféru priniesli do Dolného Kubína tradičné Katarínske trhy. Námestie slobody a mestské kultúrne stredisko (MsKS) v pondelok zaplnili predajcovia a remeselníci z celého Slovenska.
viac
20.11.2023
V Dolnom Kubíne sa od pondelka začnú Katarínske trhy
Vyše sto predajcov a remeselníkov z celého Slovenska zaplní od pondelka (20. 11.) Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Návštevníci Katarínskych trhov tam počas dvoch dní od 9.00 h do 20.00 h nájdu predovšetkým vianočný sortiment. TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelá
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %