Utorok 22.09.2020
Dnes má meniny 
Móric
°C
12.05.2020 12:25

Podnikateľom znížia alebo odpustia platby za letné terasy


Ilustračná snímka.


V najbližších dňoch sa chystá mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici, kde chce primátor Ján Nosko predložiť poslancom návrh na zníženie platieb za letné terasy o 80 percent.


„Všetci si uvedomujeme, ako toto mimoriadne obdobie skomplikovalo život v meste i podnikateľom. Prevádzkam na Námestí SNP, mimo centra, ale aj v iných verejných priestoroch v majetku mesta klesli tržby na minimum. Stretol som sa so zástupcami Cechu hostinských, aby sme spoločne diskutovali o vhodnej forme pomoci,” konštatoval Nosko s tým, že mimoriadne zníženie platieb za terasy je jednou z nich.

„Zároveň pripravujeme ďalšiu pomoc pre subjekty pôsobiace v mestských nebytových priestoroch. Verím, že toto mimoriadne obdobie všetci spoločne zvládneme,” dodal.

Na pomoc mesta sa môžu spoľahnúť aj breznianski podnikatelia. Primátor horehronskej metropole Tomáš Abel takisto na sociálnej sieti avizoval, že na najbližšie rokovanie MsZ predloží návrhy, ktoré sa týkajú uvoľnenia rozsahu hodín parkovania zdarma na námestí, ako aj návrhy týkajúce sa odpustenia nájmov podnikateľom v mestských priestoroch počas obmedzení a odpustenie platieb pre terasy pri zabratí priestranstva vo vlastníctve mesta počas tohto roka. Ako dodal, každú žiadosť bude posudzovať finančná komisia a mestskí poslanci.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2020
Pre deti rodičov z prvej línie už fungujú v BBSK dve škôlky
Po službe opatrovania detí priamo v domácnostiach pomáha Banskobystrický samosprávny kraj aj pri otváraní škôlok pre deti zdravotníckeho personálu a záchranných zložiek. V Banskej Bystrici už takto fungujú dve súkromné zariadenia, župa oslovila s ponukou spolupráce aj mestá a obce.
viac
18.05.2020
Staré Mesto je ochotné odpustiť maximálne 50 percent z dane za terasy
Bratislavská mestská časť Staré Mesto je ochotná odpustiť gastronomickým prevádzkam a kaviarňam maximálne 50 percent z dane za užívanie verejného priestranstva pre terasy na jej pozemkoch v centre hlavného mesta.
viac
28.05.2020
Mesto Bratislava odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam daň za terasy
Mesto Bratislava odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam celú výšku dane za letné terasy na pozemkoch hlavného mesta. Chce tak pomôcť podnikateľom, ktorí pre opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu utrpeli výrazné straty.
viac
27.06.2020
Školské poplatky za apríl a máj navrhuje primátorka znížiť na 0 eur
Na nasledujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva predkladá primátorka mesta Prievidza návrh Doplnku č. 1 ku Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Prievidza č. 1/2020 o určení príspevkov od zákonných zástupcov detí, žiakov a dospelých na čiastočnú úhradu výdavkov v školách a školských zariadeniach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %