Nedeľa 23.02.2020
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
28.07.2017 10:39

Posilnené spoje električiek v Tatrách dotujú organizácie cestovného ruchu


Tatranské električky. Snímka zdroj: (railpage.net).


Na posilnení spojov Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ) a ozubnicovej železnice počas letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách sa spolupodieľajú aj organizácie cestovného ruchu.


Zo svojich zdrojov prispela Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska na tatranskú dopravu sumou 35 520 eur a Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry poskytla vyše 40 500 eur (vrátane DPH). Výsledkom je zabezpečenie vyššieho počtu spojov TEŽ a tiež nárast počtu vlakových súprav.      

Ako informovala marketingová pracovníčka KOCR Severovýchod Slovenska Barbora Čechová, obe organizácie vyčlenili zo svojho rozpočtu financie, ktoré získali z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR za účelom rozvoja cestovného ruchu. Prostriedky z tejto dotácie by mali byť využívané prioritne na marketingové aktivity a rozvoj turistickej infraštruktúry, z dotácie však bolo nevyhnutné vyčleniť časť aj na spolufinancovanie TEŽ.      

„So Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s., sme aj v tomto roku uzavreli zmluvu o dopravných službách vo verejnom záujme a prevádzkovaní verejnej osobnej dopravy na tratiach Tatranských elektrických železníc. Posilnené sú spoje na tratiach Štrba – Štrbské Pleso, Poprad-Tatry – Štrbské Pleso a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica od 1. júla do 17. septembra," uviedol Michal Sýkora, predseda KOCR Severovýchod Slovenska a starosta Štrby.      

Celkovo sa rozsah verejnej osobnej dopravy TEŽ rozšíri počas leta o 12 150 vlakových kilometrov. Predpokladá sa, že v tomto roku bude zvýšeným počtom vlakov prepravených približne 140 000 osôb.       

Posilnenie spojov je reakciou na stav z minulosti, keď sa návštevníci Vysokých Tatier sťažovali na nedostatočnú kapacitu TEŽ počas letných prázdnin. Spolufinancovanie sa realizuje už tretie leto, od roku 2015, informovala Čechová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2016
Na ochranu kontajnerov pred medveďmi pôjde 1,5 milióna eur
Za ich časté návštevy medveďov pri ľudských obydliach môžu aj nelegálni zberači lesných plodov. Odstrel by však bol príliš radikálnym krokom.
viac
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
12.01.2017
Bratislava zažiari na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu v Rakúsku
Bratislava ako atraktívne mesto inovácií a smart riešení, hlásajúca posolstvo modernej európskej destinácie na Dunaji sa predstaví od 12. do 15. januára vo Viedni na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Návštevníkov zaujme úplne nová expozícia a virtuálna prehliadka mestom.
viac
19.09.2017
Mesto prehralo súd s Milbachom o miliónové pozemky
Mesto Vysoké Tatry prehralo súdny spor s Bývalým urbárskym spolumajiteľom Milbach – pozemkové spoločenstvo o dôležité pozemky, ktorý trval 12 rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %