Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
11.04.2020 01:25

Potraviny z materských škôl rozdá mesto rodinám a seniorom


Snímka zdroj: (dolnykubin.sk).


Nevyužité potraviny z materských škôl v pôsobnosti mesta Dolný Kubín poputujú seniorom do zariadení opatrovateľskej služby, rodinám s maloletými deťmi i do zariadení dočasného bývania.


Radnica sa rozhodla potraviny darovať vzhľadom na celoštátne zatvorenie všetkých škôl v súvislosti so šírením nového koronavírusu v krajine.

„Potravinám, ktoré sme mali naskladnené a nebolo možné ich vrátiť dodávateľovi, sme skontrolovali záručné doby. Tie, ktoré by exspirovali do konca mesiaca máj, sme sa rozhodli darovať. V týchto dňoch si všetci ešte viac uvedomujeme cenu potravín a bolo pre nás nemysliteľné, aby naskladnené jedlo v našich školských kuchyniach skončilo ako odpad,” povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Desiatky druhov potravín v celkovej váhe viac ako 70 kilogramov tak podľa primátora budú smerovať k ľuďom, ktorí to v týchto časoch najviac potrebujú. „Ide napríklad o jogurty, vajcia, droždie, zeleninu, maslo, zemiaky, croissanty, ryžu, múku či pudingy,” ozrejmila Katarína Trubanová z oddelenia pre rodinu a krízovú intervenciu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Radnica na základe rozhodnutia krízového štábu mesta a po konzultácii s regionálnym hygienikom uzatvorila materské, základné a základné umelecké školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti v piatok 13. marca. Následne od 16. marca nariadil zatvorenie všetkých škôl a školských zariadení na Slovensku do odvolania aj Ústredný krízový štáb SR. Obmedzenie činnosti sa tak dotklo aj školských kuchýň v materských a základných školách.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2017
Zlaté Moravce vyhlásili zbierku šatstva pre rodiny v núdzi
Obyvatelia Zlatých Moraviec sa môžu od 23. januára zapojiť do zbierky šatstva, ktorá je určená na pomoc sociálne slabším rodinám a rodinám zo znevýhodneného prostredia.
viac
14.03.2020
Púchov zabezpečí nákupy pre seniorov či ľudí v karanténe
Mesto Púchov v súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu bezplatne zabezpečí nákupy pre seniorov, osamelých ľudí či ľudí v karanténe. Službu bude poskytovať od pondelka 16. marca do piatka 27. marca. Rozhodol o tom krízový štáb mesta. Informovala Laura Krošláková z púchovského MÚ.
viac
10.01.2022
Radnica sa chce tento rok zamerať na nedokončené projekty z vlaňajška
Dolnokubínska radnica sa chce tento rok sústrediť na nedokončené projekty z vlaňajška. Podľa primátora Jána Prílepka ide najmä o veľké investície do modernizácie športovej infraštruktúry v meste.
viac
20.05.2023
Historickú budovu radnice v Dolnom Kubíne chcú rekonštruovať, hľadajú firmu
Dolnokubínska radnica vyhlásila súťaž na zhotoviteľa rekonštrukcie historickej budovy mestského úradu. Predpokladaná hodnota zákazky je 838 000 eur bez DPH. Firmy môžu ponuky posielať do pondelka 5. júna cez vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %