Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
24.05.2024 09:00

Prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce chce SVP obnoviť do dvoch týždňov


Hať Drahovce. Snímka zdroj: SVP


Do dvoch kalendárnych týždňov by mal byť obnovený prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce. Cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačná lávka je uzavretá od 13. mája.


Zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), Trnavského samosprávneho kraja a mesta Piešťany sa dohodli na funkčných riešeniach, ktoré by mali byť zrealizované v krátkom čase a ktoré by mali smerovať k zachovaniu bezpečnosti cyklistov, informoval SVP. Až do realizácie opatrení zostáva hať uzavretá.         

Cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačná lávka je uzavretá od 13. mája. Hovorca SVP Marián Bocák potvrdil, že dôvodom jej uzavretia boli štyri vážne úrazy cyklistov počas predchádzajúceho víkendu, keď musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. "Počet úrazov na cyklotrase len za posledný mesiac prevýšil štatistiku celých sezón minulých rokov," skonštatovali vodohospodári.         

Hať Drahovce je miestom, ktoré spája chodníky vedené po oboch brehoch Sĺňavy. Chodníky spolu s mostami v Piešťanoch a haťou Drahovce vyvárajú tzv. kolokruh Sĺňava, ktorý slúži na športové vyžitie cyklistov, korčuliarov aj peších turistov. Existenciu kolokruhu umožnila dohoda medzi SVP, mestom Piešťany a zaangažovanými občianskymi združeniami. SVP vo vyhradených hodinách umožnil prechod cez hať aj pre verejnosť.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2016
Cyklokorytničku otvoria 11. júna
Cyklistickú, náučno-relaxačnú trasu pre peších turistov, bežcov i cyklistov, vedúcu z Ružomberka do Korytnice, otvoria v sobotu 11. júna.
viac
27.04.2017
Cyklobusy vyrazia na cesty aj tento rok. Čaká ich nová trasa
Aj tento rok pripravila Žilinská župa v spolupráci so zmluvným dopravcom SAD Žilina unikátnu možnosť prepravy pre cyklistov a ich dvojkolesových spoločníkov.
viac
20.06.2018
Cyklisti z projektu „Na bicykli deťom pre život“ dnes v Žiline
Žilinčania dnes dopoludnia privítali na Vodnom diele skupinu cyklistov, ktorí sa vydali na dlhú cestu naprieč dvoma krajinami, aby takýmto netradičným spôsobom pomohli deťom s onkologickým ochorením. Charitatívna cyklojazda „Na bicykli deťom pre život“ sa koná už po deviatykrát.
viac
14.05.2024
SVP po sérii víkendových úrazov uzavrel cyklotrasu cez hať Drahovce
Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) upozorňuje cyklistov, že cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačnú lávku je od pondelka z technických príčin uzatvorená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %