Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
14.01.2022 11:35

Prievidžania môžu zasielať návrhy na ocenenie Prievidzský anjel


Mestské ocenenie Prievidzský anjel.


Mesto Prievidza vyhlasuje výzvu na predloženie návrhov na udelenie mestského ocenenia Prievidzský anjel. Ocenenie bude odovzdané na slávnostnom podujatí Tváre mesta, ktoré je naplánované na záver mája.


Ocenenie Prievidzský anjel sa udeľuje osobám alebo skupinám osôb, ktoré sa zaslúžili o rozvoj mesta Prievidza a jeho obyvateľov, majú zásluhy na jeho zveľaďovaní a propagácii, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi, dosiahli významné výsledky, šírili dobré meno mesta doma alebo v zahraničí, alebo vykonali iné aktivity hodné osobitného zreteľa v prospech mesta a jeho obyvateľov.

Odôvodnené návrhy na udelenie ocenenia Prievidzský anjel pre fyzické osoby, právnické osoby alebo skupiny osôb môžu doručovať mestskému úradu primátor mesta, poslanci mestského zastupiteľstva a obyvatelia mesta.

Obsah návrhu musí obsahovať meno a priezvisko a vek navrhovanej fyzickej osoby alebo úplný názov navrhovanej právnickej osoby, bydlisko alebo sídlo navrhovanej osoby, profesiu navrhovanej osoby (v prípade fyzických osôb), charakteristiku zásluh navrhovanej osoby, odôvodnenie predloženého návrhu, základné údaje o predkladateľovi návrhu na udelenie ocenenia (meno, priezvisko, adresa bydliska, resp. názov a sídlo organizácie, telefonický kontakt).

Pokiaľ je to možné, na doručenie návrhu môže navrhovateľ použiť pripravený formulár, ktorý je zverejnený na webovej stránke mesta Prievidza. Spracované písomné návrhy je potrebné doručiť mestu Prievidza do podateľne - Mestský úrad v Prievidzi, Námestie slobody č. 14, osobne, poštou alebo e-mailom na adresu diana.dusekova@prievidza.sk najneskôr do 28. februára 2022. Návrhy doručené po uvedenom termíne nebudú posudzované.

Autor: (Michal ĎUREJE, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.08.2016
Nominácie na Sociálny čin roka 2016 - výzva na zasielanie nominácií na ocenenia
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj tento rok pokračuje v oceňovaní Sociálneho činu roka.
viac
30.11.2020
Anketu Najlepší v cestovnom ruchu PSK prispôsobili koronakríze
Siedmy ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2020 vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. Tradičné kategórie tento rok nahradia len dve, reagujú tak na situáciu okolo nového koronavírusu.
viac
26.04.2021
Petržalka hľadá ďalšie svoje osobnosti
Bratislavská Petržalka hľadá ďalšie svoje osobnosti. Pri tejto príležitosti vyzýva samospráva obyvateľov, aby zasielali svoje návrhy tých, o ktorých vedia, že prispeli k rozvoju mestskej časti, a ktorí sa natrvalo zapísali do jej histórie. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.
viac
04.05.2021
Ďalšia pamiatka sa dočká obnovy – verejnosť môže posielať nominácie
Už po dvanásty raz sa môžu ľudia zo všetkých regiónov krajiny zapojiť do iniciatívy venovanej záchrane kultúrnych pamiatok - Poklady Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %