Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
21.08.2023 08:25

Regionálne oslavy Dňa baníkov budú spojené s oceňovaním i jarmokom


Ilustračná snímka: (tasr).


Verejnosť si v Handlovej opäť po roku uctí banícke povolanie. Regionálne oslavy Dňa baníkov (RODB) budú tento rok opäť spojené s oceňovaním významných osobností z baníctva i tradičným jarmokom.


Podujatie sa uskutoční 25. a 26. augusta. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Regionálne oslavy otvorí 25. augusta pietny akt kladenia vencov k Pamätníku obetiam banských nešťastí na hornej Nitre na miestnom cintoríne, na Námestí baníkov sa neskôr predstaví tanečná skupina Volcano, návštevníci si budú môcť pozrieť i divadelné predstavenie Malý šachtág. Po ňom udelia osobnostiam plakety za rozvoj baníctva na hornej Nitre. Súčasťou programu bude tiež vystúpenie skupiny Rios, banícka slávnostná svätá omša a koncerty skupín Salco, Peter Bič projekt a Heľenine oči.

V kultúrnom programe 26. augusta sa predstaví Iveta Bartošová revival, Marlet, B2, Abba revival - Pop stars, Guns and roses Tribute, The Riff SK a René Lacko a Downton band.

RODB budú tento rok opäť spojené s tradičným baníckym jarmokom, ktorý po oba dni ponúkne stánky s tovarom a občerstvením.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.10.2022
Program Tréneri v škole pokračuje aj v školskom roku 2022/2023
Program “Tréneri v škole”, ktorý prebieha pod záštitou splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport, pokračuje už tretí rok svojho pôsobenia na základných školách.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
21.02.2023
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra mesta
Folklórnym sprievodom sa začnú v utorok (21. 2.) v centre Prešova fašiangové slávnosti. Vyvrcholením bude veselica inšpirovaná ľudovými tradíciami.
viac
05.04.2023
Na Fiľakovskom hrade sa opäť uskutoční Palócka Veľká noc
Na Fiľakovskom hrade sa i tento rok uskutoční tradičná Palócka Veľká noc. V poradí 16. ročník podujatia na Veľkonočný pondelok (10. 4.) verejnosti priblíži maďarské i slovenské tradície. Informovala o tom riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Fiľakovo Eva Tóthová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %