Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
21.08.2023 08:25

Regionálne oslavy Dňa baníkov budú spojené s oceňovaním i jarmokom


Ilustračná snímka: (tasr).


Verejnosť si v Handlovej opäť po roku uctí banícke povolanie. Regionálne oslavy Dňa baníkov (RODB) budú tento rok opäť spojené s oceňovaním významných osobností z baníctva i tradičným jarmokom.


Podujatie sa uskutoční 25. a 26. augusta. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Regionálne oslavy otvorí 25. augusta pietny akt kladenia vencov k Pamätníku obetiam banských nešťastí na hornej Nitre na miestnom cintoríne, na Námestí baníkov sa neskôr predstaví tanečná skupina Volcano, návštevníci si budú môcť pozrieť i divadelné predstavenie Malý šachtág. Po ňom udelia osobnostiam plakety za rozvoj baníctva na hornej Nitre. Súčasťou programu bude tiež vystúpenie skupiny Rios, banícka slávnostná svätá omša a koncerty skupín Salco, Peter Bič projekt a Heľenine oči.

V kultúrnom programe 26. augusta sa predstaví Iveta Bartošová revival, Marlet, B2, Abba revival - Pop stars, Guns and roses Tribute, The Riff SK a René Lacko a Downton band.

RODB budú tento rok opäť spojené s tradičným baníckym jarmokom, ktorý po oba dni ponúkne stánky s tovarom a občerstvením.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.04.2023
Novým podujatím kultúrneho leta budú Hlohovské organové dni
Do mapy festivalov organovej hudby sa tento rok vpíše nové podujatie Hlohovské organové dni.
viac
24.05.2023
Slovenskí ovčiari sa stretnú na Ovenáliách 2023 vo Východnej
Ukážky výroby bryndze, strihania oviec, súťaže o najkrajšiu syrovú tortu i najlepší syr uvidia návštevníci 14. ročníka celoslovenských ovčiarskych slávností Ovenálie 2023.
viac
07.06.2023
Folklórne slávnosti pod Poľanou budú tento rok trvať štyri dni
Letné Folklórne slávnosti pod Poľanou (FSP) v Detve budú tento rok trvať štyri dni. Povedal to primátor mesta Branislav Baran s tým, že program je pripravený. Tento rok sa podujatie uskutoční v termíne od 6. do 9. júla.
viac
20.06.2023
Karlova Ves otvorí cez víkend tohtoročné kultúrne a športové leto
Bratislavská Karlova Ves otvorí počas posledného júnového víkendu (24. – 25. 6.) tohtoročné Kultúrne a športové leto. Prinesie so sebou kultúrny program pre rodiny, atrakcie pre deti či prvú letnú tančiareň. Informoval o tom hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %