Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
02.09.2020 08:10

Regionálne oslavy SNP so silným odkazom


Snímka zdroj: (ZMOS).


Partizánska lúka na Podbanskom bola v nedeľu 30. augusta 2020 dejiskom regionálnych osláv 76. výročia Slovenského národného povstania. Zúčastnil sa ich aj brigádny generál vo výslužbe, priamy účastník Slovenského národného povstania, 98-ročný Ján Iľanovský.


Ten si spolu s predsedom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Liptovskom Mikuláši Jánom Martinkom prevzal pamätnú medailu, ktorú im odovzdal prezident Klubu vojenských výsadkárov Slovenskej republiky Viktor Puchoň.

„Nesmierne si vážim, že pán brigádny generál vo výslužbe Ján Iľanovský nás aj v takomto veku poctil svojou návštevou. Vo svojom príhovore povedal, že vždy slúžil, slúži a bude slúžiť svojej vlasti. To je veľmi silný odkaz aj pre tie generácie, ktoré prídu po nás,“ povedal predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger, ktorý prijal pozvanie na regionálne oslavy. Ich organizátorom bola tento rok obec Východná, ktorej starosta Pavel Krupa privítal všetkých hostí.

Bola medzi nimi aj zástupkyňa veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku, zástupcovia Liptovského Hrádku, Vysokých Tatier, Hýb, Kráľovej Lehoty, Liptovskej Kokavy, Liptovskej Porúbky, Pribyliny, Štrby (na čele so starostom a bývalým dlhoročným predsedom Združenia miest a obcí Slovenska Michalom Sýkorom), Vavrišova a Važca. Pozvanie prijali aj predstavitelia Štátnych lesov Tanapu, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Liptovskom Mikuláši a v Poprade, generálny duchovný ekumenickej pastoračnej služby ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky Viktor Sabo, zástupcovia Klubu vojenských výsadkárov Slovenskej republiky a občianskeho združenia Spoločnosť rodákov a priateľov Ruska – Beriozka.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2019
Každý problém má svoje riešenie, uisťuje nový predseda združenia B. Tréger
Neexistuje problém, ktorý sa nedá riešiť. Týmto mottom sa chce v čele Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) riadiť jeho nový predseda Branislav Tréger. Svoju víziu v krátkosti predstavil na štvrtkovej tlačovej konferencii po skončení sa dvojdňového (22. 5. - 23. 5.) Snemu ZMOS.
viac
17.02.2020
Mimoriadna schôdza parlamentu nie je systematickým riešením problémov
Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s mimoriadnou schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky konštatuje, že parlament by mal problémy, ktoré trápia obyvateľov riešiť priebežne, systematicky a s mierou poznania dopadov.
viac
02.03.2020
Ďakujem voličom, blahoželám úspešným subjektom
Výsledky volieb do Národnej rady Slovenskej republiky treba rešpektovať a v plnej miere akceptovať. V tejto súvislosti je potrebné poďakovať voličom za ich záujem rozhodnúť. Rovnako je potrebné zablahoželať úspešným politickým stranám a hnutiam, ale musíme ísť ďalej.
viac
10.09.2020
Vzácne čriepky problémov bude treba poskladať a riešiť
V rámci svojich pracovných ciest po slovenských regiónoch navštívil predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger v spoločnosti starostu košickej mestskej časti Juh Jaroslava Hlinku a ústredného riaditeľa Kancelárie ZMOS Michala Kaliňáka mesto Košice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %