Štvrtok 02.04.2020
Dnes má meniny 
Zita
°C
16.03.2020 04:45

Rekonštrukcia teplovodu si vyžiada výrub troch desiatok stromov


Ilustračná snímka: (Getty Images).


Rekonštrukcia teplovodu na nitrianskom sídlisku Klokočina si vyžiada výrub viacerých stromov. Celkovo bude musieť mesto odstrániť pred začatím prác približne tri desiatky drevín.


Ako informovala radnica, v rámci opravy teplovodu sa bude rekonštruovať takzvaný druhý okruh. „Opravovať sa bude na Čajkovského, Partizánskej, Bellovej, Bizetovej, Beethovenovej a Kmeťovej ulici,” oznámil mestský úrad.

S opravou sa má začať v apríli. „Pri výmene starých a výstavbe nových teplovodných potrubí je nutný zásah do mestskej zelene. Stavebnou činnosťou príde k odstráneniu stromov, ktoré sú v teréne označené a budú sa asanovať do konca marca,” povedal hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Zhotoviteľ stavby už mestu za výrub zaplatil, vypílené stromy nahradia mladé a vhodné dreviny. „Realizáciu výkopov, výmenu a montáž teplovodných potrubí a ďalšie práce súvisiace s rekonštrukciou zastrešuje Nitrianska teplárenská spoločnosť,” dodal Holúbek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
26.06.2016
Nitra si vezme takmer trojmiliónový úver, využije ho na investičné akcie
Úverové zdroje majú slúžiť na financovanie investičných akcií v jednotlivých mestských častiach.
viac
06.02.2017
O vypracovanie projektu obnovy hradieb nemal nikto záujem
Ani jeden záujemca nereagoval na výzvu trnavskej radnice predložiť cenovú ponuku na vypracovanie projektovej dokumentácie obnovy stredovekých hradieb na Hlbokej ulici. Mesto zverejnilo výzvu s uzávierkou 3. februára, odozva však bola nulová.
viac
13.09.2017
Obce budú môcť použiť finančnú náhradu za výrub drevín aj na zelené strechy
Finančnú náhradu za výrub drevín budú môcť obce použiť aj na iné účely ako doteraz. V súčasnosti ich môžu minúť iba na zaplatenie nákladov spojených so starostlivosťou o dreviny rastúce na ich území.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %