Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
15.04.2024 05:10

Samospráva obstaráva kosenie trávnatých plôch v meste i na cintoríne


Ilustračná snímka (Teraz.sk)


Samospráva Detvy obstaráva kosenie trávnatých plôch v meste i na cintoríne. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Ako pre TASR uviedol hovorca Detvy Milan Suja, odhadovaná suma zákazky pre mesto je 114.538 eur bez DPH. Pre cintorín to je 9848 eur bez DPH.


"Pre zabezpečenie kosenia verejných priestranstiev sme postupovali v zmysle platnej legislatívy o verejnom obstarávaní," objasnil s tým, že s kosením by chceli začať v druhej polovici apríla.         

Primátor Branislav Baran nebol vlani v lete s kosením spokojný. "Pre dážď sa dlho nedalo kosiť, my sme však stroskotali na tom, že technické služby nemohli dostať priamu zákazku od mesta," konštatoval minulý rok s tým, že tak museli urobiť nové verejné obstarávanie, čo samosprávu dosť zdržalo.         

Oznámenie vo vestníku informuje, že záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 17. apríla. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bude cena.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2016
Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky za viac ako 50 000 eur
Mesto Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky odpadu na Nitrianskej a Diaľničnej ulici, Seredskej ceste a ceste na Mlynský Klin za 50.600 eur bez DPH. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác.
viac
25.04.2017
Bratislava chce vyhlásiť tender na verejné osvetlenie do konca mája
Verejnú súťaž na nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave chce hlavné mesto vyhlásiť do konca mája. Lehotu na predkladanie ponúk predpokladá do konca augusta a ukončenie verejného obstarávania do konca tohto roka.
viac
12.05.2018
ÚVO oceňuje súčinnosť ZMOS pri príprave novely o obstarávaní
Novela zákona o verejnom obstarávaní sa nachádza v predbežnom pripomienkovom konaní. Je predpoklad, že na budúci týždeň pôjde do medzirezortného pripomienkového konania. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) má ambíciu, aby sa ním vláda zaoberala do začiatku letných prázdnin.
viac
13.04.2021
Petržalka opäť pristúpi na niektorých plochách k šetrnejšej kosbe
Bratislavská Petržalka pristúpi aj tento rok k šetrnejšiemu koseniu a na niektorých plochách zníži intenzitu kosenia. Dôvodom je prirodzená podpora pre opeľovače, ako aj zachytenie a vsakovanie zrážkovej vody.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %