Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
27.03.2024 11:50

Samospráva ocenila riaditeľov vzdelávacích inštitúcií


Snímka zdroj:www.banskabystrica.sk


Sálu banskobystrického Robotníckeho domu v utorok zaplnilo 40 pedagógov, ktorí stoja na čele materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica. Za svoju prácu v školstve a za prínos k vzdelávaniu detí si z rúk primátora Jána Noska prevzali ocenenie.


TASR o tom informoval Miroslav Strelec z kancelárie primátora.        

 "Viem, že stáť na čele vzdelávacej inštitúcie v dnešnej dobe nie je ľahké. Všetkým oceneným ďakujem za pozornosť, ktorú venujú našim škôlkarom a školákom, za podporu ich silných stránok, ale tiež za hľadanie inovatívnych metód pri vzdelávaní," poznamenal primátor Ján Nosko.         

Banskobystrická samospráva tento rok prvýkrát ocenila 27 riaditeliek materských škôl, 11 riaditeliek a riaditeľov základných škôl, ako aj riaditeľa Základnej umeleckej školy J. Cikkera a centra voľného času.         

Mimoriadne ocenenie udelila samospráva aj za dlhoročnú odbornú a metodickú činnosť v oblasti zdravého školského stravovania. Získala ho Anna Bauková, hlavná metodička, ktorá spolupracuje s Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR na zavádzaní zdravého stravovania v školských zariadeniach.         

"Mesto Banská Bystrica sa rozhodlo po prvý raz poďakovať všetkým riaditeľkám a riaditeľom materských a základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti vrátane centra voľného času a ZUŠ Jána Cikkera. Mnohí z nich sú vo funkciách už dlhé roky a zanechávajú za sebou nezmazateľné stopy svojej úspešnej práce. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo sa samospráva rozhodla poďakovať im ocenením," podotkla Jana Odrobiňáková, vedúca školského úradu, oddelenia školstva a mládeže Mestského úradu v Banskej Bystrici.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2019
Enviromestom chce byť stále, nielen počas súťaže
Mesto pod Urpínom zvíťazilo v druhom ročníku tohtoročnej súťaže Enviromesto v kategórii Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia v Banskej Bystrici.
viac
27.03.2021
Prezidentka ocenila prístup samospráv a ich kľúčovú úlohu pri vakcinácii
Prezidentka SR Zuzana Čaputová ocenila prístup samospráv, ktoré podľa jej slov zohrávajú absolútne kľúčovú úlohu pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Urobila tak v piatok po návšteve krajského očkovacieho centra v Banskej Bystrici a Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta.
viac
09.10.2023
BBSK: Návrhy na ocenenie výnimočných dobrovoľníkov
Do 2. novembra je možné zaslať neziskovej organizácii Centrum dobrovoľníctva v Banskej Bystrici návrhy na ocenenie výnimočných dobrovoľníkov, organizácií alebo inšpiratívnych projektov zameraných na nezištnú pomoc v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK).
viac
21.11.2023
Krajské centrá práce s mládežou SPACE získali prestížne ocenenie
Pozornosti odbornej poroty neunikol projekt centier práce s mládežou SPACE, ktorý Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry spustil pred vyše rokom. Odmenili ho ocenením Národná cena kariérového poradenstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %