Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
20.01.2021 08:25

Samospráva Poruby chce vybudovať na území obce vodozádržné opatrenia


Ilustračná snímka.


Samospráva Poruby (okres Prievidza) má záujem vybudovať na území obce vodozádržné opatrenia. Prácami chce zadržať a spomaliť zrážkové vody, ktoré v súčasnosti nekontrolovateľne pretekajú cez obec do potoka. Na dodávateľa prác vyhlásila verejnú súťaž.


„Nepriaznivá situácia je v centrálnej časti obce tzv. Záhumní okolo hustej zástavby nájomných bytov, rodinných domov, materskej školy, cintorína, respektíve futbalového ihriska,” spresnila obec vo vestníku verejného obstarávania. Práve do tejto časti obce z urbárskych lesov podľa nej nateká veľké množstvo vody, ktorá je prevádzaná potrubím cez celú centrálnu zónu a následne do prítoku potoka Zlatná. „Táto oblasť preto predstavuje záujmové územie tohto projektu,” doplnila.

Náklady na vybudovanie opatrení odhadla obec na 1 591 171,71 eura bez dane z pridanej hodnoty, lehotu na predkladanie ponúk určila do 5. februára. Kritériom pre výber víťaza verejnej súťaže je najnižšia ponúknutá cena.

Investíciu chce samospráva financovať z fondov Európskej únie, Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.12.2020
Budovu ZUŠ zrekonštruujú na bytový dom s 24 bytmi
Mesto Dubnica nad Váhom zrekonštruuje bývalú budovu základnej umeleckej školy (ZUŠ), v ktorej vznikne 24 nájomných bytov. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnilo mesto vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
viac
13.01.2021
Nová Baňa vyhlásila súťaž na predaj pozemku a výstavbu bytového domu
Mesto Nová Baňa vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na predaj stavebného pozemku. Podmienkou samosprávy je, že súkromný investor na ňom postaví nový bytový dom.
viac
21.01.2023
Obec Beluša začala s realizáciou svojej najväčšej investičnej akcie
Po viac ako dvoch rokoch od podania žiadosti obce Beluša s názvom Vodozádržné opatrenia v obci Beluša sa na začiatku roka 2023 začalo so stavebnými prácami, ktoré patria rozsahom i finančným krytím z eurofondov k tým najvýznamnejším v obci.
viac
19.04.2024
Problém s povodňami chce obec Bátka riešiť vybudovaním vodozádržných opatrení
Problém s čoraz častejšie vyskytujúcimi sa prívalovými povodňami v Bátke v okrese Rimavská Sobota chce samospráva riešiť vybudovaním vodozádržných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %