Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
23.09.2021 12:05

Samospráva zabezpečila rekonštrukciu chodníkov


Ilustračná snímka, zdroj: Partizanske.sk


Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukcie vybraných chodníkov a opravy miestnych komunikácií na území mesta.


Práce zrealizovali v uplynulých týždňoch. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu v Partizánskom.  

Rekonštrukciou prešiel chodník v dĺžke 85 metrov pri Základnej škole (ZŠ) Radovana Kaufmana. "Asfaltový povrch sme nahradili zámkovou dlažbou a osadili cestné obrubníky. Zároveň revitalizujeme aj priestor medzi chodníkom a oplotením školy, kde bol pôvodne tiež asfalt. Tu budeme umiestňovať aj štyri nové stožiare s LED osvetlením a reguláciou výkonu. Celý tento pás bude následne upravený a vysiaty záhonom z lúčnych kvetov," priblížil počas  kontrolného dňa primátora na stavbách Igor Fábry z oddelenia životného prostredia a dopravy mestského úradu.       

Chodník s dĺžkou 115 metrov samospráva zrenovovala aj v mestskej časti Šimonovany na Cintorínskej ulici, a to na základe požiadaviek obyvateľov. Rekonštrukciou prešiel pre jeho zlý technický stav i bezpečnosť chodcov, keďže bol miestami na úrovni alebo pod úrovňou priľahlej komunikácie, zdôvodnil Fábry.       

Novú komunikáciu pre peších so zámkovej dlažby vybudovali Technické služby mesta (TSM) Partizánske na sídlisku Šípok, medzi Púpavovou ulicou a základnou školou. Ďalší chodník renovujú pri bytovom dome č. 1193 na ulici Janka Kráľa. Nový prístupový chodník pribudol v lokalite od bytového domu č. 1152 smerom k obchodnému centru. "Vybudovali sme taktiež spevnené plochy z vegetačných tvárnic pri obytných blokoch č. 1167, 1164 a 1153,“ doplnil Fábry.       

Samospráva rovnako zabezpečila dve veľkoplošné opravy úsekov miestnych komunikácií na sídlisku Šípok, a to na miestnom cintoríne a Malinovského ulici.       

Na Pribinovej ulici realizuje mesto jednu z priorít mestskej časti Štrkovec. Ide o rekonštrukciu 94 metrov dlhej a tri metre širokej slepej ulice. "Bude tu nový asfaltový povrch s plochou 300 štvorcových metrov, lemovaný novými obrubníkmi a nové LED osvetlenie s reguláciou výkonu. Do zeme pribudnú nové chráničky na optiku, mestský rozhlas a televíziu," dodal Fábry.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.07.2016
Malacky budú pokračovať v modernizácii verejného osvetlenia
Druhá etapa modernizácie verejného osvetlenia v Malackách by mala mesto podľa odhadov stáť približne 1 300 000 eur.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
24.07.2017
Samosprávu čakajú najzásadnejšie investície tohto roka
Mesto Poprad čakajú v nasledujúcich mesiacoch najzásadnejšie investície tohto roka. Od začiatku roka 2017 zrealizovala samospráva už viacero investičných aktivít.
viac
14.10.2020
Mesto Svidník pokračuje v rekonštrukcii miestnych komunikácií a chodníkov
Mesto Svidník začalo ďalšiu fázu rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov. Celkovo preinvestuje viac ako 117 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %