Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
25.05.2020 01:00

Samospráva začína s modernizáciou budovy polikliniky


Poliklinika prechádza dlho očakávanou rekonštrukciou, zdravotnícku techniku obohatí desiatka nových prístrojov. V modernejšej budove budú lekári pracovať s novými röntgenmi, EKG prístrojmi či ultrasonografom.


Jednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým mesto Dubnica nad Váhom v roku 2020 pristupuje, je rekonštrukcia polikliniky.


Dlho očakávaná modernizácia objektu mestskej polikliniky zníži energetickú náročnosť budovy, rovnako sa podpíše aj pod modernizáciu vnútorných priestorov a rozšírenie zdravotníckej techniky.

Moderná zdravotnícka technika či výťah vďaka eurofondom

Cieľom modernizácie je vybudovanie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS), ktoré má zabezpečiť prístupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých obyvateľov. Súčasťou rekonštrukcie, ktorá začína v mesiaci máj, je výmena okien a dverí, výmena výťahu, ale aj modernizácia vnútorných priestorov budovy. „Okrem demontáže a búracích prác hliníkových rámov okien a dverí vysúťažená firma v najbližších týždňoch demontuje aj mreže na oknách. Výmena sa dotkne aj výťahu. Súčasný výťah s nosnosťou 500 kg nahradí výťah s nosnosťou 1 100 kg, ktorý bude mať automatické dvere,“ uviedla Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja a projektového manažérstva.

Mesto Dubnica nad Váhom v rámci rekonštrukcie budovy mestskej polikliniky zmodernizuje tiež vybavenie zariadenia novou zdravotníckou technikou. Tú doplnia nové moderné prístroje ako napríklad digitálny röntgenový prístroj, ultrasonografický prístroj najvyššej kvality, digitálny 3D stomatologický röntgenový prístroj, prístroj na ambulantnú rehabilitačnú elektroliečbu, prístroj pre liečbu ultrazvukom, EKG prístroje s príslušenstvom, magnetoterapeutický prístroj a ďalšie. Obe časti renovácie mestskej polikliniky týkajúce sa výmeny okien a dverí, výmeny výťahu, modernizácie vnútorných priestorov budovy ale aj modernizácie zdravotníckej techniky sú hradené z Európskeho fondu regionálneho rozvoja viac ako 770-tisíc eurami. Výška spolufinancovania z vlastných zdrojov mesta v tomto prípade predstavuje viac ako 40-tisíc eur.

Zateplenie budovy financuje mesto, opraví aj toalety

Na rekonštrukcii objektu mestskej polikliniky sa z veľkej časti podieľa aj samospráva. Okrem postupnej renovácie hygienických zariadení, s ktorou začala v polovici mája, zabezpečí aj zvýšenie energetickej hospodárnosti budovy. „Za týmto účelom zaistíme zateplenie obvodového plášťa a strechy. Táto časť rekonštrukcie bude hradená z vlastných zdrojov mesta vo výške približne 415-tisíc eur,“ vysvetlila Eva Granátová s tým, že zateplenie by sa malo uskutočniť súbežne s výmenou okien a dverí na budove.

Projekt zameraný na zníženie energetickej náročnosti, vybudovanie bezbariérového prístupu, ale aj rozšírenie zdravotníckej techniky a infraštruktúry informačných a komunikačných technológií by mal byť ukončený v máji budúceho roka.

Autor: (Mária BADAČOVÁ, MSÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2020
Komunikáciu s radnicou má uľahčiť nové klientske centrum
Obyvateľom Dubnica nad Váhom by ešte v tomto roku malo začať slúžiť nové klientske centrum. Vzniknúť má rekonštrukciou vstupných priestorov v budove mestského úradu.
viac
11.06.2020
TTSK zmodernizoval cestu medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom
Trnavský župan Jozef Viskupič uviedol do užívania zrekonštruovaný a zmodernizovaný úsek cesty II/573 medzi obcami Šoporňa a Dlhá nad Váhom. Obsahuje aj zabudované moderné bezpečnostné prvky.
viac
15.06.2020
Na 8 projektov použije dubnická samospráva 960 000 eur z rezervného fondu
Na osem investičných akcií v Dubnici nad Váhom pôjde v tomto roku z rezervného fondu mesta 960 000 eur. Zmenou rozpočtu o tom rozhodli na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva dubnickí poslanci.
viac
04.12.2020
B. Bystrica obnoví ďalšiu MŠ z nórskych fondov
Obnovy sa už čoskoro dočká i Materská škola (MŠ) na Šalgotarjánskej ulici na banskobystrickom sídlisku Fončorda.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %