Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
04.07.2019 07:25

Samosprávy a združenia sa môžu uchádzať o financie na mikroprojekty


Interreg Poľsko-Slovensko


Samosprávy a neziskové združenia zo Žilinského kraja sa môžu uchádzať o poskytnutie finančných prostriedkov z Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 vo vyhlásených výzvach pre mikroprojekty.


Na podporu aktivít a rozvoj v slovensko-poľskom pohraničí môže byť prerozdelených takmer 800.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.       

Doplnila, že ŽSK v spolupráci so Združením Región Beskydy vyhlásil dve výzvy na mikroprojekty. "Program cezhraničnej spolupráce Interreg Poľsko-Slovensko 2014-2020 umožňuje prijímateľom ľahší prístup k realizácii mikroprojektov, ktoré inovatívnym spôsobom prehlbujú spoluprácu poľsko-slovenského pohraničia. Prispieva sa tak k ochrane a rozvoju prírodného a kultúrneho dedičstva daného územia," informovala Silvia Habovštiaková z odboru regionálneho rozvoja Úradu ŽSK s tým, že aktuálne bola vyhlásená IV. a V. výzva so zameraním na ochranu a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia, ako aj na rozvoj cezhraničného a celoživotného vzdelávania.       

Program cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 - 2020 trvá už šiesty rok. "Za ten čas sa zrealizovalo veľa atraktívnych mikroprojektov, napríklad vyhliadkové veže v obciach Divinka, Novoť či Ujsoly. Okrem projektov na vybudovanie rozhľadní môžu záujemcovia podávať projekty napríklad na vybudovanie turistických chodníkov alebo cyklotrás, modernizáciu drevenej architektúry či muzeálnych objektov, ako i na výmenné stáže pre študentov. Výška výdavkov sa pohybuje od 70 000 eur (pri individuálnom mikroprojekte) do 140 000 eur (pri spoločnom mikroprojekte). Mikroprojekty sú spolufinancované z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) vo výške maximálne 85 percent oprávnených nákladov. Realizácia mikroprojektu nesmie trvať viac ako 12 mesiacov," vysvetlila hovorkyňa ŽSK.       

Žiadosti o poskytnutie finančného príspevku môžu predkladať mestá, obce, združenia samosprávnych jednotiek, neziskové organizácie podporujúce regionálny rozvoj, priemyselné a obchodné komory a iné subjekty. "Žiadosti o príspevok treba doručiť najneskôr do 31. júla 2019 do 15. hodiny, a to elektronicky prostredníctvom generátora žiadostí a vyúčtovaní https://www.e-interreg.eu/sk a písomne na podateľňu Úradu ŽSK v Žiline," uzavrela Remencová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Kultúrny a kreatívny priemysel dostane na rozvoj 50 miliónov eur
Malí a strední podnikatelia, ale aj neziskové organizácie a občianske združenia pôsobiace v tejto oblasti sa budú môcť uchádzať o takýto objem eurofondov z  Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a Prioritnej osi 3 (PO 3) - Mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch.
viac
27.11.2019
Viac ako milión na podporu a rozvoj regiónov
Žilinská župa predstavila nový dotačný systém. Na rozvoj regiónov a podporu významných aktivít pôjde na nasledujúci rok 1,3 milióna eur. To je o 530-tisíc eur viac v porovnaní s predchádzajúcim rokom. V praxi to bude znamenať podporu väčšieho okruh tém a oblastí.
viac
11.02.2020
Novou zmluvou o cezhraničnej spolupráci k lepším cestám
Žilinský samosprávny kraj s poľským partnerom Powiat Zywiecki dnes uzavreli zmluvu o cezhraničnej spolupráci. Výsledkom bude takmer sedem kilometrov nových ciest v celkovej investícií viac ako 1,2 milióna eur.
viac
11.03.2020
Žilinská župa podporí dobré projekty v kraji
Žilinská župa predstavila ďalšiu formu podpory významných projektov v kraji. Ide o Dotácie predsedníčky ŽSK, ktoré sú zacielené na podporu aktivít nadregionálneho charakteru. Zároveň o necelý týždeň uplynie lehota na prihlasovanie žiadostí o participatívne dotácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %