Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
05.02.2016 10:00

Samosprávy môžu vyťažit z predsedníctva Slovenska v Rade EÚ


Mestá a obce majú možnosť zúročiť slovenské predsedníctvo. (Foto: Pixabay.com)


Slovensko sa pripravuje na predsedanie Rade Európskej únie. Ani samosprávy nemusia zostať bokom. Krokom k prezentácii je možnosť získať oficiálnu záštitu predsedníctva nad svojím podujatím.


Záštita slovenského predsedníctva v Rade EÚ (SK PRES) spočíva v nefinančnej podpore miest, obcí, regiónov, škôl, ale napríklad aj mimovládnych organizácií, s cieľom aktívne zapojiť občanov do predsedníctva a zároveň aktívne vyzdvihnúť výnimočné projekty.

Snahou Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky je zapojiť do slovenského predsedníctva čo najpestrejšie spektrum ľudí. Z tohto pohľadu rezort diplomacie podporí podujatia, ktoré aktívne zapájajú verejnosť do SK PRES. Presnejšie tých, čo komunikujú posolstvá a obsahové priority SK PRES doma i v zahraničí, zvyšujú povedomie o EÚ a slovenskom príspevku do jej politík a prezentujú spoločné európske hodnoty. Záštitu pritom môžu získať tak etablované, ako aj nové podujatia. O záštitu je možné sa uchádzať od 15. januára 2016 do konca tohto roka. Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky udelí záštitu SK Pres podujatiam, ktoré sa konajú od 1. marca do 31. decembra 2016.

Propagácia má viacero výhod

Udelenie záštity znamená možnosť použitia loga SK PRES na propagačných materiáloch, oficiálne zastrešenie podujatia a jeho propagáciu na webových stránkach a sociálnych sieťach ministerstva zahraničných vecí a SK PRES, pričom predpokladaná návštevnosť stránky SK PRES je 2, 5 milióna zobrazení. Udelená záštita znamená aj možnosť priamej účasti zástupcu ministerstva na podujatí, napríklad na otvorení konferencie, účasťou na diskusii či prednáške a pod. Zároveň je aj možnosťou nepriamej účasti ministerstva na podujatí, a to poskytnutím prezentačných materiálov SK PRES. V prípade kultúrnych podujatí je možné požiadať o ich zaradenie do oficiálnej predsedníckej brožúry Cultural Programme SK PRES 2016 zverejnenej na webovej stránke predsedníctva, a to v termíne do 15. marca 2016.

Detailné informácie o oprávnených žiadateľoch o udelenie záštity, ako aj informácie o spôsobe požiadania o záštitu SK PRES a ďalšie detailné informácie sú zverejnené na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky (www.mzv.sk)

Slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie je preto aj šancou na prezentáciu jedinečností našich regiónov, aktivít a podujatí, ktoré svojím obsahom môžu byť atraktívne, pútavé či inšpiratívne aj za hranicami miest a obcí.

Autor: (mk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
27.11.2023
Mesto Vráble podporí dotáciami športovcov
Vráble podporia dotáciami organizovanie športových podujatí, športové projekty i tréningové akadémie. Ako informovala radnica, o podporu z mestského rozpočtu môžu požiadať právnické osoby, ktoré organizujú športové podujatia, prinášajú inovatívne riešenia, projekty a novinky v oblasti športu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %