Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
19.03.2024 03:15

Sereď vybudovala pri železničnej stanici parkovisko, podobne chce aj Trnava


Snímka zdroj. Regióny.zoznam.sk - Zoznam


Dvadsať parkovacích miest a prístrešok pre bicykle postavilo mesto Sereď pri miestnej železničnej stanici. Zámerom bolo zvýšiť možnosti odstavných plôch pre cestujúcich, ktorí pokračujú v ceste vlakom.


Podľa hovorkyne mesta Zuzany Slahučkovej parkovisko vzniklo na pozemkoch Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), ktoré si Sereď vzala do nájmu. Podobný zámer má aj krajské mesto Trnava.         

"Začali sme pracovať vo februári, od apríla budú môcť vodiči parkovacie miesta využívať," uviedla Slahučková. Následne bude z chodníkov na železničnej stanici odstránené dopravné značenie, ktoré umožňuje motoristom dočasne využívať na parkovanie priľahlý chodník. Mesto sa podľa hovorkyne rozhodlo rokovať o možnosti výstavby so ŽSR na základe opakovaných podnetov občanov, ktorí poukazovali na potrebu zvýšenia kapacít parkovanie v okolí stanice. "Sereď v tejto lokalite nemá vlastné pozemky," dodala Slahučková.         

Obdobne chce postupovať pre potreby cestujúcej verejnosti aj Trnava. Primátor Peter Bročka avizoval, že mesto má záujem o pozemok železníc pri budove bývalej železničnej stanice, kde je aktuálne čierna skládka. Podľa neho sa tam dá vybudovať až 300 parkovacích miest pre tých, ktorí ďalej cestujú vlakom alebo autobusom. V uplynulom týždni absolvoval aj rokovanie na ministerstve dopravy. "Ponúkame vyčistenie plochy, projektovú dokumentáciu a realizáciu ďalšieho záchytného parkoviska, potrebujeme mať od štátu súhlas s využitím pozemkov," uviedol.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.08.2019
Trnava bude mať prvý automatický parkovací dom pre bicykle na Slovensku
Trnava je prvým mestom na Slovensku, ktoré bude mať automatický parkovací dom pre bicykle. Stáť bude pri železničnej stanici, jeho výstavba sa začína 1. augusta a práce vrátane skúšobnej prevádzky by mali byť ukončené do marca budúceho roku.
viac
22.02.2020
Šaľa chce revitalizovať priestor pred železničnou stanicou
Šalianska radnica pripravuje projekt riešenia priestoru pred železničnou stanicou. Mesto tam chce okrem revitalizácie vybudovať aj záchytné parkovisko, premiestniť tam autobusovú stanicu, vybudovať pešiu časť, chodníky, zeleň a infraštruktúru pre cyklistov.
viac
23.12.2020
Rekonštrukcia námestia pred železničnou stanicou pokračuje
Práce na obnove predstaničného námestia v okolí zvolenskej hlavnej železničnej stanice pokračujú.
viac
11.01.2021
Prvú fázu obnovy námestia pred železničnou stanicou ukončili
Prvú fázu obnovy námestia pred železničnou stanicou vo Zvolene ukončili, zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa od nového týždňa vracajú na pôvodné miesto. Iinformoval o tom hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %