Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
06.09.2022 10:35

Školáci si počas roka oddýchnu počas viacerých prázdnin,chýbať budú tie polročné


Ilustračná snímka.


Žiaci základných a stredných škôl, ktorí sa do školských lavíc vrátili v pondelok, si v školskom roku 2022/2023 oddýchnu okrem víkendov a štátnych sviatkov aj počas prázdnin.


Tento rok však budú chýbať polročné prázdniny, ktoré boli zrušené. Ako prvé školáci absolvujú jesenné prázdniny, tie budú od 28. do 31. októbra, žiaci sa do lavíc vrátia v stredu 2. novembra.

Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami absolvujú školáci vo štvrtok 22. decembra. Učiť sa začnú opäť až v roku 2023, a to v pondelok 9. januára.

Po týchto prázdninách po minulé roky nasledovali tradične jednodňové polročné prázdniny. Tie však tento rok prvýkrát nebudú, ministerstvo školstva ich zrušilo. Trvanie polročných prázdnin neprinášalo podľa rezortu školstva žiadne pozitívne vplyvy na žiakov v školách. Z aplikačnej praxe podľa ministerstva vyplýva, že polročné prázdniny nepostačujú na regeneráciu žiakov a javia sa ako problematické, či už pre zamestnancov škôl, alebo pre zákonných zástupcov žiakov.

Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja v termíne od 20. do 24. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja od 27. februára do 3. marca. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci z východného Slovenska v Prešovskom a Košickom kraji, a to v termíne od 6. do 10. marca.

Pred letom si žiaci ešte oddýchnu počas veľkonočných prázdnin. Školáci budú od školy oddychovať od 6. do 11. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 12. apríla.

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 31. augusta. Školský rok 2023/2024 sa začne v pondelok 4. septembra.

Harmonogram prázdnin zverejňuje na svojej webovej stránke minedu.sk Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2020
Pre žiakov 1. stupňa ZŠ bude opäť pokračovať televízne vyučovanie
Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) v spolupráci s RTVS a neziskovou organizáciou Indícia spúšťa od stredy 11. novembra opäť televízne vysielanie pre žiakov 1. stupňa základných škôl (ZŠ) pod názvom Školský klub.
viac
28.06.2022
Školy sa môžu zapojiť do výzvy na organizáciu letných škôl do 30. júna
Základné, špeciálne základné školy, špeciálne výchovné zariadenia a spojené školy, ktoré majú organizačnú zložku základnej školy a sú zaradené v sieti škôl a školských zariadení, sa môžu zapojiť do výzvy na organizáciu letných škôl do 30. júna.
viac
05.09.2022
B.Gröhling: I tento rok prinesieme opatrenia, sú krokmi k modernejšiemu školstvu
V príhovore k začiatku školského roka 2022/2023 to v nedeľu večer v RTVS uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling s tým, že zmeny tvoria učitelia a riaditelia, čiže ľudia, ktorí prišli na ministerstvo školstva spred katedry alebo z riaditeľskej kancelárie.
viac
08.10.2022
Program Tréneri v škole pokračuje aj v školskom roku 2022/2023
Program “Tréneri v škole”, ktorý prebieha pod záštitou splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport, pokračuje už tretí rok svojho pôsobenia na základných školách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %