Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
14.06.2024 09:10

Slovenský národný archív pozýva na DOD, v piatok žiakov a v sobotu verejnosť


Slovenský národný archív. Snímka: Teraz.sk


V Slovenskom národnom archíve v Bratislave sa v piatok koná pre školy deň otvorených dverí (DOD). Verejnosti archív otvorí svoje brány v sobotu (15. 6.). TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann.


Podotkol, že archív tradične sprístupňuje v júni svoje priestory pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov (9. 6.).       

V priestoroch archívu zorganizovali na piatok exkurzie pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka základných škôl a študentov stredných škôl. Akcia je pre študentov od 8.30 do 13.00 h.        

Deň otvorených dverí pre verejnosť sa v sobotu uskutoční od 9.00 do 17.00 h. "Počas prehliadky si budú môcť návštevníci pozrieť ukážky zaujímavých archívnych dokumentov z rôznych období dejín Slovenska a tiež ukážky vzácnych tlačí z fondov knižnice Slovenského národného archívu," povedal hovorca. Dodal, že návštevníci sa budú môcť oboznámiť s prácou odborníkov v reštaurátorských dielňach a procesom digitalizácie archívnych dokumentov. Taktiež bude sprístupnený aj archívny depot.        

"Exkurziou budú sprevádzať pracovníci archívu, ktorí poskytnú odborný výklad a zodpovedia na všetky zvedavé otázky," vysvetlil Neumann.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.03.2018
Štátny archív chce uchovať čo najviac informácií o lodeniciach
Štátny archív v Nitre, pracovisko Archív Komárno, sa usiluje uchovať čo najviac informácií o lodeniciach v Komárne pre budúce generácie. Preto oslovil s prosbou o pomoc nielen bývalých zamestnancov lodeníc, ale aj obyvateľov mesta a širšieho okolia.
viac
13.06.2018
Slovenský národný archív v sobotu otvára brány verejnosti
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov všetkých srdečne pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO ARCHÍVU, ktorý sa bude konať v SOBOTU 16. JÚNA 2018 od 9. do 17. hodiny v priestoroch archívu na Drotárskej ceste č. 42 v Bratislave.
viac
07.06.2019
Slovenský národný archív v sobotu otvorí brány pre každého
Slovenský národný archív pozýva na Deň otvorených dverí už túto sobotu 8. júna 2019 v čase od 9. do 17. hodiny. Vstup je voľný.
viac
06.09.2019
Vykroč s nami na zelenú
„Vykroč s nami na zelenú“ je slogan, ktorým chce odbor environmentálnej výchovy a vzdelávania (OEVV) Slovenskej agentúry životného prostredia upútať pozornosť žiakov, učiteľov, ale aj širšej verejnosti na jeho aktivity.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %