Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
22.02.2021 12:30

Staré Mesto môže cez dotácie prerozdeliť viac ako 100 000 eur


Bratislava Staré Mesto.


Bratislavské Staré Mesto môže prostredníctvom dotačných schém prerozdeliť viac ako 100 000 eur. Na podanie projektov zostávajú záujemcom ešte tri týždne, prvé kolo žiadostí sa uzatvára 12. marca.


Mestská časť ale pripomína, že systém je po novom trojkolový, čo znamená, že žiadosť, ktorá neuspeje v prvom kole prideľovania dotácií, nie je stratená a má šancu uspieť v ďalších dvoch. Do nich sa žiadosti, ak splnia podmienky, posúvajú automaticky.

Túto úpravu schválili miestni poslanci vlani v decembri. „Táto zmena zabezpečí, že dotácie budú schválené v čo najkratšom čase. Záujemcovia už teda nebudú musieť čakať celé mesiace, aby zistili, či so žiadosťou uspeli a zrealizovali svoj projekt,” vysvetlila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Samospráva ponúka finančnú podporu cez tri typy dotácií. Cez individuálne dotácie starostky je možné požiadať o financie na podporu všeobecne prospešných služieb a projektov. Celkový objem financií je 5050 eur, maximálna výška podpory je 500 eur.

Druhou skupinou sú tzv. malé dotácie, ktoré sú určené na podporu verejnoprospešných projektov v oblasti kultúry, sociálnej starostlivosti, školstva a športu a životného prostredia. Celkovo je možné prerozdeliť 25 250 eur, maximálna výška dotácie je opäť 500 eur.

Najväčším balíkom peňazí, sumou 77 000 eur, disponuje Staromestská dotačná schéma. Projekty podporuje z rovnakých oblastí ako malé dotácie, vyčlenených má však viac peňazí. Pre každú oblasť je alokovaných 14 000 eur, maximálna výška podpory je 5000 eur.

„Zatiaľ sa neprihlásilo veľa žiadateľov, objem peňazí, ktorými môžeme pomôcť zrealizovať zaujímavé projekty, teda ešte stále ostáva vysoký,” poznamenal hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke mestskej časti www.staremesto.sk v sekcii Dotácie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2020
Staré Mesto chce prenajať budovu Propelleru prostredníctvom verejnej súťaže
Ikonickú budovu Propelleru na Rázusovom nábreží chce mestská časť Staré Mesto prenajať, budúci prevádzkovateľ má vyjsť z verejnej obchodnej súťaže. Schválili to staromestskí poslanci na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.
viac
31.12.2020
Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí vodozádržné opatrenia
Bratislavské Staré Mesto plánuje na Jakubovom námestí projekt vodozádržných opatrení. Riešiť má zachytávanie dažďovej vody a jej využitie na permanentnú, celoročnú závlahu stromov, kríkov a trávnatých plôch v parkovej časti námestia, ale tiež zníženie prietoku poddimenzovanej kanalizácie.
viac
31.03.2021
Staré Mesto podporí v rámci dotácií viaceré projekty
Bratislavské Staré Mesto podporí tento rok v rámci prvého kola viaceré projekty z oblasti kultúry, školstva a športu i sociálnej starostlivosti.
viac
03.08.2023
Staré Mesto hľadá záujemcov o prenájom stánkov na vianočných trhoch
Bratislavské Staré Mesto vyhlásilo verejnú súťaž na prenájom stánkov počas tohtoročných Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 18. augusta. Urobiť tak treba elektronicky. Mestská časť o tom informuje na svojom webe i sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %