Streda 31.05.2023
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
16.12.2019 09:05

Stavba snehového labyrintu v Brezne je zahájená


Ilustračná snímka horehronie.sk


Priamo na námestí v Brezne rastú prvé múry obrovského snehového labyrintu. Snehový labyrint o rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových bude novou atrakciou nielen pre domácich obyvateľov ale taktiež pre všetkých turistov, ktorí prichádzajú do regiónu Horehronie užiť si zimnú dovolenku.


V utorok 12. decembra sa začali prvé práce na stavbe snehového labyrintu, ktorý bude stáť priamo na námestí v Brezne počas celej zimnej sezóny. Už v pondelok mohli domáci obyvatelia spozorovať prvé kopy snehu, ktorý sa začal na námestie privážať pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonové centra.

„Nakoľko sú podmienky so snehom a počasím veľmi nepriaznivé a ani predpovede na najbližšie dni nepredpokladajú príchod väčších mrazov či väčšej snehovej nádielky, bolo kľúčové spojiť sily“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.  Viaceré lyžiarske strediská z okolia Brezna - Ski Tále, Mýto Ski& Bike, Jasná sa spojili a podporili stavbu labyrintu všetkým možným snehom, ktoré mali k dispozícii.

Na stavbe labyrintu intenzívne pracuje 5 študentov zo strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Mgr. art. Ivana Slovenčáka. Študentom pri stavbe pomáhajú Technické služby mesta Brezno, ktoré zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu so snehom priamo na námestí.

„Mesto Brezno sa snaží každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov ale taktiež všetkých návštevníkov, ktorí prichádzajú na Horehronie. Dúfame, že počasie nám bude už čoskoro priať a labyrint bude pre verejnosť sprístupnený už počas vianočných trhov na námestí. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli zrealizovať“ dodal JUDr. Tomáš ABEL PhD., primátor mesta Brezno. 

Autor: Zdroj: horehronie.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2018
Metropola Horehronia si v tomto roku pripomína 105 rokov breznianskeho športu
Brezno si počas celého tohto roka bude pripomínať významné jubileum - 105 rokov breznianskeho športu. Jeho história sa začala písať v roku 1913, keď vznikol klub zastrešujúci viaceré športové disciplíny.
viac
13.11.2018
V Brezne ožíva storočný ovocný sad
Obyvateľom Brezna v spolupráci s neziskovou organizáciou Brezno pre občanov sa vďaka grantovému programu Zelené oázy podarilo obnoviť verejnosťou obľúbený ovocný sad Banisko.
viac
08.02.2019
Organový koncert rozozvučí rímsko-katolícky kostol v Brezne
Jedinečné tóny najväčšieho hudobného nástroja zaznejú opäť v priestoroch rímsko-katolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie v Brezne už túto sobotu.
viac
20.12.2019
V Brezne postavili jediný snehový labyrint na Slovensku
Jediný snehový labyrint na Slovensku sa nachádza v Brezne. Stavali ho študenti so svojim učiteľom len niekoľko dní. Sneh do Brezna vozili z celého regiónu. Labyrint má viac ako 400 metrov štvorcových a nachádza sa v ňom aj šmýkačka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %