Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
28.06.2016 01:30

Tretia júnová sobota priniesla vo Fačkove tradičné športové podujatie


Snímky: (archív obce Fačkov).


V obci Fačkov sa konal dvanásty ročník Behu do vrchu Kľak. Organizátori vyčlenili hneď niekoľko kategórií, preto sa mohol zapojiť ktorýkoľvek milovník tejto športovej disciplíny.


Vrch Kľak je už dobre známy pojem nielen medzi turistami, ale aj v kruhoch aktívnych i rekreačných bežcov. 18. júna sa obyvateľom a návštevníkom otvorili športové brány Fačkova, organizátori privítali aj bežcov zo zahraničných športových klubov.

 

 

Jeden z vrcholov Malej Fatry zdolávali ženy, muži a deti v desiatich vekových kategóriách. Celkovo sa zapojilo 103 bežcov, ktorí sa od ôsmej hodiny prezentovali v budove miestnej základnej školy, o dve hodiny neskôr bol naplánovaný samotný štart. Najlepším bežcom sa stal Žilinčan Andrej Paulen, ktorý zabehol šesťkilometrovú trasu za necelých 41 minút.

 

 

Obec Fačkov a Klub rekreačných bežcov „Kľak“ odmenili v každej kategórii troch najlepších. Okrem zdolania Kľaku s nadmorskou výškou 1300 m n. m. bolo pre bežcov odmenou aj občerstvenie v areáli školy. Podľa slov starostu obce Miroslava Čerňanca, ktorý nad podujatím prevzal záštitu, sa jedno z prvých letných podujatí vydarilo a sú pripravení na ďalšie ročníky.

 

Autor: (Natália ČERŇANCOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.03.2017
ČSOB zimná bežecká séria už túto sobotu
Prvý marcový víkend odštartuje už 5. ročník zimného behu - ČSOB zimná bežecká séria, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj.
viac
05.06.2017
O titul Dedina roka 2017 zabojuje 20 obcí
Súťaž Dedina roka vstúpila do svojho 9. ročníka s 20 prihlásenými obcami, ktoré si zmerajú sily v prezentácii výsledkov dosiahnutých pri ich obnove a rozvoji.
viac
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
13.05.2019
O titul Dedina roka 2019 zabojuje 23 obcí
Súťaž Dedina roka vstúpila do svojho jubilejného 10. ročníka s 23 prihlásenými obcami, ktoré prostredníctvom nej odprezentujú výsledky dosiahnuté pri ich obnove a rozvoji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %