Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
11.10.2023 07:50

TSK chce z eurofondov postaviť úsek cyklotrasy medzi Trenčínom a Dubnicou


Snímka zdroj: IMPULZ.press


Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pokračuje vo výstavbe Vážskej cyklomagistrály. Kraj plánuje z eurofondov vybudovať úsek cyklomagistrály medzi Trenčínom a priemyselným parkom v Dubnici nad Váhom. Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania zverejnil TSK vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.


Celkové predpokladané náklady na úsek z Trenčína do Dubnice nad Váhom sú viac ako 9,5 milióna eur, projekt má byť financovaný z fondov Európskej únie v rámci projektu Zlepšenie cyklistickej infraštruktúry v Trenčianskom samosprávnom kraji. Projekt je spolufinancovaný z plánu obnovy a odolnosti.         

Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 7. novembra. Úsek cyklotrasy medzi Trenčínom a Dubnicou nad Váhom je súčasťou stokilometrovej Vážskej cyklomagistrály spájajúcej Žilinský a Trnavský samosprávny kraj naprieč Trenčianskym krajom.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2017
Banská Bystrica opäť úspešná v získavaní eurofondov
Na vybudovanie jednej zo šiestich plánovaných cyklotrás získalo mesto nenávratný finančný príspevok (NFP) z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 857 870 eur. Päť-percentná finančná spoluúčasť samosprávy predstavuje sumu 45 151 eur.
viac
20.05.2019
Trenčianska župa v tomto roku obnoví turistické značenie na 24 trasách
Vďaka spolupráci medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a Klubom Slovenských turistov (KST) sa aj piaty rok po sebe obnoví turistické značenie a drobná infraštruktúra na turistických trasách až v šiestich okresoch kraja.
viac
27.01.2020
Pomocou eurofondov mesto zrealizuje projekty vo výške viac ako 3 milióny eur
Na realizáciu projektov využíva samospráva okrem vlastných finančných prostriedkov aj mimorozpočtové zdroje. Tie najčastejšie pochádzajú z európskych štrukturálnych a investičných fondov alebo z dotácií a výziev Úradu vlády SR či jednotlivých ministerstiev.
viac
15.01.2021
Na budovanie ďalších úsekov cyklotrás chce župa využiť eurofondy
Výstavbu dvoch nových samostatných úsekov cyklotrás má župa v pláne financovať vďaka nenávratným finančným príspevkom (NFP), o ktoré sa bude uchádzať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %