Piatok 12.08.2022
Dnes má meniny 
Darina
°C
05.08.2022 02:25

TTSK začal s výstavbou internátu Obchodnej akadémie vo Veľkom Mederi


Poklepanie základného stavebného kameňa internátu vo Veľkom Mederi. Snímka zdroj: (TTSK).


V areáli Obchodnej akadémie (OA) vo Veľkom Mederi pri Dunajskej Strede začal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) s výstavbou nového moderného internátu.


Základný kameň poklopali zástupcovia zriaďovateľa, mesta i riaditeľka školy. Na realizáciu stavby vyčlenilo krajské zastupiteľstvo z rozpočtu 884 000 eur.

"Nový moderný internát do deviatich mesiacov nahradí pôvodné ubytovacie zariadenie," informoval predseda TTSK Jozef Viskupič. Študenti i pedagógovia budú na dvoch podlažiach ubytovaní v dvojlôžkových izbách alebo v bunkách pre štyri osoby s hygienickým a potrebným spoločenským zázemím. Aktuálne sa začali búracie práce pôvodného ubytovacieho zariadenia, ktoré už dlhodobo nezodpovedalo požiadavkám doby.

Nový objekt bude podlahovo vykurovaný, zdrojom tepla bude tepelné čerpadlo. Desať solárnych panelov osadených na streche objektu bude primárne zabezpečovať ohrev vody.

Podpredseda TTSK József Berényi verí, že kvalitné ubytovanie napomôže škole získavať ďalších záujemcov o štúdium. "Na OA vo Veľkom Mederi študujú nielen miestni žiaci alebo zo širšieho okolia, ale aj z okresov Nové Zámky i Levice a prichádzajú aj zo vzdialenejších kútov, pretože dvojjazyčných škôl tohto zamerania nie je na Slovensku veľa," konštatoval. Internát je podľa jeho slov potrebný a dôležitý, aby túto úlohu mohla škola plniť.

Ubytovacie zariadenie pri OA doteraz pozostávalo z dvoch objektov vytvorených z unimobuniek. Boli považované za prechodné riešenie na sedem rokov, slúžili štyri desiatky rokov. Podľa riaditeľky školy Alžbety Horváthovej sa OA snažila aj napriek tomu vytvárať dôstojné podmienky. "Cieľom našej OA a dozaista aj TTSK ako jej zriaďovateľa je rozvoj v oblasti vzdelávania, k čomu táto výrazná investícia rozhodne prispeje," konštatovala riaditeľka.

Stredná ekonomická škola s triedami s vyučovacím jazykom slovenským i maďarským vo Veľkom Mederi existuje od školského roku 1978/1979. Od školského roku 1990/1991 funguje pod terajším názvom. Ponúka štúdium OA s vyučovacím jazykom slovenským aj maďarským, vzdelávanie v odbore obchodné a informačné služby. Súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu sú aj mimoškolské aktivity, starostlivosť o talentovaných žiakov, environmentálne, športové či kultúrne aktivity.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Hlavné mesto začína stavať prvé náhradné nájomné byty
Hlavné mesto SR Bratislava už v najbližších dňoch začne s výstavbou náhradných nájomných bytov pre nájomcov z reštituovaných bytov. Prvých 68 bytových náhrad sa bude stavať v lokalite Pri kríži v mestskej časti Dúbravka.
viac
31.10.2019
V Piešťanoch začali s výstavbou kompostárne, ročne spracuje 4000 ton odpadu
Kompostáreň na zvýšenie miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich opätovné použitie a recykláciu začali v tomto týždni budovať v Piešťanoch. Podľa hovorkyne mesta Drahomíry Moretovej by mala ročne spracovávať zhruba 4000 ton biologicky rozložiteľného odpadu.
viac
28.07.2020
V areáli škôlky na Bernolákovej ulici začnú s výstavbou jaslí
V utorok (28. 7.) sa začína výstavba detských jaslí v areáli materskej školy na Bernolákovej ulici v Malackách. Mesto o tom informuje na webe.
viac
29.03.2021
Vo Vranove nad Topľou začali stavať športovú halu
V areáli Základnej školy Juh vo Vranove nad Topľou začala samospráva s výstavbou mestskej športovej haly.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %