Štvrtok 06.08.2020
Dnes má meniny 
Jozefína
°C
11.06.2020 08:00

TTSK zmodernizoval cestu medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom


Snímka zdroj: (ttsk).


Trnavský župan Jozef Viskupič uviedol do užívania zrekonštruovaný a zmodernizovaný úsek cesty II/573 medzi obcami Šoporňa a Dlhá nad Váhom. Obsahuje aj zabudované moderné bezpečnostné prvky.


„Pokračujeme v modernizácii župnej cestnej infraštruktúry, aj vďaka spolufinancovaniu z prostriedkov Európskej únie. Ľudia dnešným dňom získali k dispozícii ďalší úsek, po ktorom je jazda pohodlnejšia, no najmä bezpečnejšia ako doteraz,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Integrovaný regionálny operačný program (IROP) patrí medzi hlavné zdroje verejných investícií do bezpečnej a ekologickej dopravy v regiónoch.

Pred začatím prác bol tento úsek v havarijnom stave – vozovka bola výrazne opotrebovaná, s množstvom výtlkov a deformácií. Celkom bolo do opravy 4,3 km cesty investovaných 2,2 mil. eur. Zhotoviteľom diela je spoločnosť CS, s. r. o. Po transparentnom verejnom obstarávaní klesla konečná cena diela o vyše 1,1 mil. eur oproti predpokladanej hodnote.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2017
Predstavitelia ZMOL-u bojujú za modernizáciu železnice
Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate v úseku Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova.
viac
25.05.2020
Samospráva začína s modernizáciou budovy polikliniky
Jednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým mesto Dubnica nad Váhom v roku 2020 pristupuje, je rekonštrukcia polikliniky.
viac
15.06.2020
Na 8 projektov použije dubnická samospráva 960 000 eur z rezervného fondu
Na osem investičných akcií v Dubnici nad Váhom pôjde v tomto roku z rezervného fondu mesta 960 000 eur. Zmenou rozpočtu o tom rozhodli na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva dubnickí poslanci.
viac
03.07.2020
Trnavská župa zmodernizuje cestu na horský priechod Havran z eurofondov
Trnavská župa získala z eurofondov vyše 4 mil. eur na opravu úseku cesty horského priechodu Havran.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %