Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
05.09.2023 04:30

V Bernolákove plánuje investor vybudovať bytové i rodinné domy


Obecný úrad v Bernolákove


V Bernolákove v okrese Senec plánuje developer vybudovať bytové aj rodinné domy. Celkovo má vzniknúť niekoľko desiatok bytov, rodinné domy i bungalovy. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor - spoločnosť SJ družstvo Property, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).


Dotknuté územie sa nachádza vo východnej časti obce, ktorá je nazvaná ako Nová Bažantnica. "V mieste navrhovanej stavby je v súčasnosti nevyužívané územie, ktoré sa plánuje premeniť na lokalitu individuálnej bytovej výstavby," dodal investor v zámere.         

Plánuje zriadiť aj 442 parkovacích stojísk. Začiatok výstavby, ako aj predpokladané investičné náklady, chce špecifikovať neskôr.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.02.2020
V Ľubeli postavili prvý nájomný bytový dom, v pláne sú ďalšie dva
Prvý z troch plánovaných nájomných bytových domov v Ľubeli (okres Liptovský Mikuláš) odovzdali vo štvrtok do užívania jeho novým obyvateľom. Postavili ho za necelé dva roky. Prioritou bolo, aby nové byty obsadili najmä mladí obyvatelia obce, povedal tamojší starosta Erik Gemzický.
viac
15.05.2020
Nitrianska radnica sa pokúsi zabrániť výstavbe pri rieke
Takmer dve tisícky ľudí sa podpísali pod petíciu proti výstavbe na Parkovom nábreží v Nitre. Parcelu v centre mesta na brehu rieky Nitra predalo mesto ešte v roku 2007 za vyše 60 miliónov korún.
viac
13.01.2021
Nová Baňa vyhlásila súťaž na predaj pozemku a výstavbu bytového domu
Mesto Nová Baňa vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na predaj stavebného pozemku. Podmienkou samosprávy je, že súkromný investor na ňom postaví nový bytový dom.
viac
21.01.2021
Mesto Košice chce na Jesenského ulici stavať nájomné byty
Na Jesenského ulici v Košiciach by mohli vyrásť mestské nájomné byty. Mesto vyhlásilo súťaž návrhov na ich výstavbu, lehota na predkladanie ponúk uplynie 1. februára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %