Piatok 16.05.2025
Dnes má meniny 
Svetozár
°C
06.06.2024 02:15

V Dúbravke má vyrásť nový obytný súbor za asi 53,2 milióna eur


Zdroj: enviroportal.sk/Obytný súbor AGADU


V bratislavskej Dúbravke plánujú postaviť nový obytný súbor za približne 53,2 milióna eur. Vyrásť by tam mali štyri bytové budovy a dve bodové budovy občianskej vybavenosti.


Vyplýva to zo zámeru s názvom Obytný súbor Agadu, ktorý investor - spoločnosť Agadu - predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).         

"Realizáciou navrhovaného investičného zámeru dôjde v dotknutej mestskej časti k rozšíreniu ponuky priestorov pre bývanie a komerčných kancelárskych priestorov doplnené o ďalšie prvky občianskej vybavenosti a plochy zelene pre širšie vrstvy obyvateľstva," uviedol investor v zámere. Areál je ohraničený slepou ulicou Dúbravčická a ulicou Agátová.         

Výška bytoviek má byť v rozmedzí šesť až osem nadzemných podlaží, výška polyfunkčného objektu má byť v rozmedzí štyri až šesť nadzemných podlaží, komunitné centrum má mať jedno nadzemne podlažie. "Na prvom nadzemnom podlaží budú umiestňované byty s predzáhradkami. Na najvyšších podlažiach budú umiestnené väčšie byty s terasami," ozrejmili v zámere.         

Navrhovaná činnosť počíta aj s vybudovaním celkovo 829 parkovacích stojísk, z toho 741 parkovacích stojísk umiestnených v podzemnej parkovacej garáži a 88 na povrchu terénu. Termín začatia výstavby predpokladá investor v roku 2025 a ukončenie v roku 2029.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.02.2017
Jarné prázdniny v bratislavských centrách voľného času
Mestské centrá voľného času v Bratislave si pre deti pripravili 5 zaujímavých jarných táborov v centre mesta, Ružinove, Petržalke, Dúbravke či v Krasňanoch.
viac
01.05.2017
V Dúbravke sa musí stavať, apeluje ministerstvo dopravy
Ministerstvo dopravy a výstavby SR opätovne verejne apeluje na to, aby výstavba náhradných nájomných bytov v Dúbravke pokračovala.
viac
25.11.2019
Dúbravka zaznamenala rekordný záujem o charitatívnu zbierku hračiek
Tohtoročná zbierka hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín v bratislavskej Dúbravke vyvolala rekordný záujem. "Hračky, ktoré mohli Dúbravčania priniesť od 20. októbra do 20. novembra, zaplnili tri kancelárie miestneho úradu," referovala pre TASR hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.
viac
24.07.2020
Dúbravka rozmiestnila osem vtáčích napájadiel, pomáhať môžu aj ľudia
Bratislavská Dúbravka rozmiestnila niekoľko vtáčích napájadiel, aby pomohla operencom dostať sa ľahšie k vode počas teplých letných dní. Misky na reťaziach s vtáčou plastikou sú zavesené na stromoch v ôsmich rôznych lokalitách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa