Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
13.02.2016 10:00

V Liptovskom Mikuláši bojujú proti bioplynovej stanici petíciou


V Liptovskom Mikuláši vyrastá bioplynová stanica, proti ktorej sa ohradili stovky ľudí. (Foto: Pixabay.com)


Takmer 1700 ľudí podpísalo v priebehu piatich týždňov petíciu proti výstavbe bioplynovej stanice. Má stáť v blízkosti obytnej zóny a cintorína.


Obyvatelia chcú touto aktivitou zabrániť realizácii projektu zariadenia na spracovanie odpadu najmä z priemyselnej sféry v objeme takmer 20-tisíc ton ročne, ktoré by malo vyrásť za garážami pri Vrbickom cintoríne. Obávajú sa zápachu, zníženia kvality životného prostredia a v neposlednom rade majú strach aj o svoje zdravie.

Očakávame, že sa výstavba zastaví, lebo takáto stavba nepatrí do vytipovanej lokality blízkosti obytnej zóny, problém tiež vidíme v nedôstojnosti, keďže sa stavba má nachádzať pri najväčšom cintoríne v Mikuláši,“ objasnil predseda petičného výboru Ján Bonko, ktorý petíciu minulý týždeň podal na miestnej radnici.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 17.

Autor: (čapč)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Prímestskú autobusovú dopravu na východe bude riadiť dispečing
Samosprávne kraje na východe Slovenska zavádzajú novinku v doprave – centrálny dispečing a informačný systém IDS Východ. Prvá etapa systému, ktorý umožní zavádzanie garantovaných prestupov a informačných tabúľ na zastávkach, bude spustená v januári 2024.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %