Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
12.10.2021 09:00

V Liptovskom Mikuláši majú problém s havranmi,na stromy umiestnia makety dravcov


Ilustračná snímka, zdroj: Bystricoviny


Obyvateľov Liptovského Mikuláša obťažujú premnožené havrany poľné, ktoré robia hluk a znečisťujú verejné priestranstvá. Koncom januára dá preto radnica nainštalovať v korunách stromov makety dravých vtákov.


Tie fungujú ako plašiče havranov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.       

Mesto po minulé roky zabezpečovalo plašenie havranov. Ešte pred hniezdením zamestnanci verejnoprospešných služieb (VPS) zhadzovali ich hniezda. Tento rok vymysleli v meste ďalší spôsob, ako operenca vytlačiť z intravilánu do okrajových lokalít. "Imitácie dravcov osadíme ešte pred začiatkom hniezdenia havranov v najexponovanejších lokalitách pri železničnej stanici, na Stodolovej ulici a v Parku Márie Rázusovej Martákovej pri Rachmaninovom námestí. V najbližších týždňoch zrealizujeme aj ďalšie opatrenia, ako orezanie konárov či zhadzovanie hniezd ešte pred hniezdením," uviedol viceprimátor Ľuboš Trizna.       

Hovorkyňa mesta zdôraznila, že radnica spolu so Správou Tatranského národného parku vyzývajú obyvateľov, aby dbali na dôsledné zatváranie odpadových nádob pri bytovkách a domoch. Odpadky sú totiž jedným zo zdrojov záujmu týchto vtákov, havrany sa sústredia tam, kde majú ľahko dostupnú potravu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2018
Inštaláciou modernejších kamier chce radnica zvýšiť bezpečnosť
Zvýšenie bezpečnosti a ochranu verejného majetku na viacerých uliciach v Liptovskom Mikuláši chce radnica zabezpečiť novými modernejšími kamerami. Na projekt prevencie kriminality na rok 2018 získalo mesto v uplynulom období dotáciu vo výške 25.000 eur.
viac
24.11.2018
Vianočný stromček rozsvietia počas otvorenia jarmoku
Vianočnú výzdobu inštalujú v týchto dňoch v uliciach mesta Liptovský Mikuláš. Na stĺpoch verejného osvetlenia v pešej zóne pribudli ozdoby s 3D motívmi, zamestnanci tamojších verejnoprospešných služieb (VPS).
viac
16.06.2020
V Liptovskom Mikuláši tento rok začnú stavať 80 rodinných domov
V meste Liptovský Mikuláš začnú tento rok stavať približne 80 rodinných domov, 60 domov by mali dokončiť. Vyplýva to z podkladov odboru územného rozhodovania a stavebného poriadku radnice.
viac
07.08.2020
Z detí sa v prímestskom tábore stali remeselníci a výtvarníci
Tradičné remeselné postupy a výtvarné techniky si v tábore Šikovníček v Liptovskom Mikuláši osvojilo 22 detí. Týždenný prímestský detský tábor zorganizovalo Liptovské kultúrne stredisko (LKS) na konci júla. Informovala o tom metodička LKS pre umelecké remeslo Beata Kuviková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %