Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
16.09.2021 10:45

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí je Deň otvorených dverí


NBC Osrblie - ilustračná snímka


Do zákulisia Národného biatlonového centra v Osrblí môžu v stredu 15. septembra nahliadnuť všetci záujemcovia o tento obľúbený šport. Koná sa tam Deň otvorených dverí, ktorý jeho organizátori zo Slovenského zväzu biatlonu (SZB) nazvali Biatlon pre všetkých.


Ako informoval prezident zväzu Peter Vozár, pre deti je pripravený nesúťažný športový program na šiestich stanovištiach, z ktorých najzaujímavejším bude určite streľba na profesionálnej strelnici. "Ide o výnimočnú príležitosť a podľa veku malého alebo veľkého návštevníka sa bude strieľať z laserových, vzduchových alebo malorážkových zbraní," priblížil Vozár.       

Sprievodnými aktivitami budú nielen jazda na štvorkolke a skákací hrad, ale aj biatlonová exhibícia za účasti slovenských dorastencov a juniorov. Chýbať nebude ani naša najúspešnejšia biatlonistka Nasťa Kuzminová.       

Tí, ktorých zaujíma technické vybavenie a zázemie areálu môžu o 13.30 h absolvovať komentovanú prehliadku s prezidentom SZB. "Podujatie sme sa rozhodli zorganizovať na účel popularizácie športu ako takého, aby sa naše deti dostali od počítačov a tabletov a aby zažili krásne pocity a priateľstvá, ktoré šport prináša" uviedol ďalej Vozár.       

Organizátori chcú zároveň priblížiť návštevníkom areál, kde sa pripravuje slovenská reprezentácia a kde sa konajú významné medzinárodné podujatia. Národné biatlonové centrum zažilo svoju najväčšiu slávu a rozmach v rokoch 1990 – 1998, keď sa tam konali Svetové poháre. "Našim cieľom je dostať Svetový pohár v biatlone späť na Slovensko aspoň jedenkrát za štyri roky a zároveň otvoriť areál aj pre verejnosť a pomôcť tak rozvoju cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji," doplnil šéf zväzu.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.06.2018
Mestský úrad v Trebišove sa otvoril pre deviatakov
Počas Dňa otvorených dverí si žiaci vyskúšali prácu poslanca mestského zastupiteľstva.
viac
28.09.2019
Šiesty ročník Dňa otvorených dverí Trenčianskeho samosprávneho kraja
Šiesty ročník Dňa otvorených dverí Trenčianskeho samosprávneho krajas prívlastkom legendárny, sa uskutoční v utorok 1. októbra 2019, kedy sa už po šiestykrát otvoria brány župného úradu v Trenčíne širokej verejnosti.
viac
17.08.2021
Ľudia môžu navštíviť útulok v rámci dňa otvorených dverí
Pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat bez domova pripravilo mesto Poprad v mestskom útulku deň otvorených dverí. Uskutoční sa v sobotu (21. 8.) v čase od 13.00 do 17.00 h.
viac
16.09.2021
DPB otvorí svoje brány, ponúkne prehliadku vozidiel i kultúrny program
Dopravný podnik Bratislava otvorí v sobotu (18. septembra) od 10.00 do 16.00 h pre verejnosť brány svojej vozovne Jurajov dvor v hlavnom meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %