Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
04.09.2017 01:05

V Nových Zámkoch pokračujú v bezplatnej doprave žiakov


Snímka zdroj: (arrivanz.sk)


Žiaci základných škôl (ZŠ) a osemročného gymnázia, tried príma, sekunda, tercia, kvarta, v Nových Zámkoch budú môcť aj v tomto školskom roku cestovať do školy zadarmo.


Ako informovala riaditeľka spoločnosti Arriva Slovakia pre obchod a komunikáciu Petra Helecz, bezplatnú prepravu im umožní už štvrtý ročník spoločného projektu mestského úradu, ZŠ a dopravnej spoločnosti Arriva.       

V rámci projektu So mnou cestuješ do školy zdarma! môžu chlapci a dievčatá cestovať počas dní školského vyučovania v čase od 6. do 8. hodiny na linkách mestskej hromadnej dopravy zadarmo. "Bezplatne môžu cestovať iba žiaci s preukazom platným na školský rok 2017/2018. Platnosť preukazu je oddnes do 30. júna v roku, v ktorom žiak ukončí deviaty ročník, u žiaka osemročného gymnázia kedy ukončí triedu kvarta. Na získanie preukazu stačí, aby rodič vyplnil žiadosť, ktorá je dostupná v škole alebo na webstránke dopravnej spoločnosti," povedala Helecz.       

Príslušná škola žiadosť potvrdí a každému záujemcovi bezplatne vydá preukaz, ktorý treba ukázať vodičovi pri nástupe do autobusu. "Platnosť preukazu, ktorý sa deťom vydal v minulom školskom roku, trvá do konca septembra tohto roka. Predĺženie preukazu potvrdí príslušná základná škola. O vydanie preukazu môžu rodičia požiadať kedykoľvek aj počas školského roka," dodala riaditeľka spoločnosti pre obchod a komunikáciu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2017
Od septembra budú žiaci v Leviciach cestovať v MHD zadarmo
Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí 22. júna schválením nového Cenového výmeru cestovného v MHD.
viac
08.01.2018
Deti do 15 rokov môžu cestovať MHD zdarma
Všetky deti do 15 rokov s trvalým a prechodným pobytom v meste Lučenec, ako aj žiaci navštevujúci základné školy v tomto meste, môžu počas aktuálneho roka využívať mestskú hromadnú dopravu (MHD) zadarmo.
viac
04.04.2020
V Trenčíne od pondelka zrušia bezplatné cestovanie mestskou dopravou
Od pondelka (6. 4.) ruší mesto Trenčín bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave (MHD). Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.
viac
21.08.2020
Žiaci základných škôl v Štúrove budú cestovať do školy zdarma
Žiaci štúrovských základných škôl (ZŠ) budú aj v tomto školskom roku cestovať do nich linkami mestskej hromadnej dopravy zdarma. Bezplatné cestovanie žiakov umožní spoločný projekt mesta a dopravnej spoločnosti Arriva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %