Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
01.02.2019 09:45

V Považskej Bystrici zrekonštruujú tri a postavia ďalšie tri hasičské zbrojnice


Ilustračná snímka: (int).


Dobrovoľní hasiči v šiestich mestských častiach Považskej Bystrice sa v tomto roku dočkajú rekonštrukcie, prestavby či výstavby nových hasičských zbrojníc. Z celkových predpokladaných nákladov asi 290.000 eur získalo mesto dotáciu 180.000 eur z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.


Ako informovala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková, k stavebným úpravám dôjde na hasičských zbrojniciach v Milochove, v Podvaží a v Dolnom Moštenci. Stavebnými úpravami a zateplením dôjde až k 50-percentnej úspore energií.       

Nové objekty sa budú stavať v Zemianskom Kvašove, v Považskej Teplej a v Praznove. V Zemianskom Kvašove sa vybuduje úplne nová hasičská garáž, ktorá bude slúžiť dobrovoľnému hasičskému zboru ako priestor pre techniku. V Považskej Teplej sa k hasičskej zbrojnici vybuduje prístavba, ktorá bude slúžiť ako garáž pre techniku dobrovoľného hasičského zboru. Dobrovoľným hasičom v Praznove sa vybuduje prístavba ku kultúrnemu domu. Dom kultúry v Praznove slúži na kultúrne podujatia v obci, v časti objektu je umiestnená aj garáž požiarnej zbrojnice.       

„Presná výška spolufinancovania bude známa až po ukončení verejných súťaží. Tie sa spustia až po februárovom schválení rozpočtu na tento rok,“ doplnila hovorkyňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Kanalizácia zvýšila bonitu obce
Kvalita života obyvateľov v najväčšej obci Považskobystrického okresu – Papradne sa rapídne zvýšila pred dvomi rokmi, keď sa v spolupráci s Považskou vodárenskou spoločnosťou ukončil projekt odkanalizovania celej doliny.
viac
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
19.06.2017
Rozpočet mesta poslanci navýšili o takmer 190 000 eur
Tretiu zmenu rozpočtu v tomto roku schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Spišskej Belej na svojom ostatnom zasadnutí. Príjmy aj výdavky boli navýšené zhodne o 189 984 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %