Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
23.07.2020 01:00

Verejnosť môže pripomienkovať projekt Smart City


Banská Štiavnica - budova radnice.


Banskoštiavnická samospráva pripravuje projekt Smart City, ktorý má riešiť situáciu s parkovaním v historickom centre mesta navigačným systémom a tiež dokončenie modernizácie verejného osvetlenia prostredníctvom využitia moderných technológií.


Štúdiu uskutočniteľnosti tohto projektu aktuálne zverejnilo mesto na svojej internetovej stránke, aby sa k nemu mohla vyjadriť aj verejnosť. Svoje pripomienky môžu obyvatelia zasielať do 3. augusta.

Henrieta Godová z banskoštiavnického mestského úradu uvádza, že systém má združovať a poskytovať informácie o obsadenosti záchytných parkovísk a zefektívniť tak navigáciu vodičov v meste. Súčasťou projektu je podľa nej aj zjednotenie dopravného značenia pomocou navigačných systémov a smart manažment verejného osvetlenia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.03.2019
Pilotný projekt Smart City má priniesť viac bezpečia a menej áut v meste
Galanta sa pridala k slovenským mestám, ktoré zavádzajú smart prvky do svojho fungovania. Projekt inteligentného verejného osvetlenia má zvýšiť bezpečnosť v meste, zjednodušiť parkovanie a znížiť počet áut prechádzajúcich cez centrum mesta. Pre TASR to povedal primátor Galanty Peter Paška.
viac
07.10.2020
V Banskej Štiavnici začali s rekonštrukciou Mládežníckej ulice
V Banskej Štiavnici sa začína v stredu rekonštrukcia cestnej komunikácie na ulici Mládežnícka, ktorá spočíva aj v obnove parkoviska lokalizovaného v blízkosti historického centra mesta.
viac
23.06.2021
Ružomberok získal 900 000 eur na skvalitnenie vybavenosti a služieb v meste
Mesto Ružomberok získalo nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 900 000 eur na skvalitnenie vybavenosti a služieb. Radnica uspela vo výzve o poskytnutie príspevku so zameraním na moderné technológie. Mesto o tom informovalo na sociálnej sieti.
viac
07.07.2021
Banská Štiavnica získala na projekt smart city 928 000 eur
Banská Štiavnica získala z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR 928.000 eur na svoj projekt využitia moderných technológií v meste - smart city. Uviedla to primátorka Nadežda Babiaková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %