Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
19.11.2021 03:30

Vlak s historickým rušňom Cecaňa sa vydá na jazdu za výrobou vianočných ozdôb


Motorový rušeň Cecaňa T478.1201.


Milovníci historických vlakov a vianočnej atmosféry si prídu na svoje. Vlak ťahaný historickým motorovým rušňom T478.1201 prezývaným Cecaňa sa opäť vydá na cestu, tentoraz do Čadce na prehliadku ručnej výroby sklenených vianočných ozdôb od roku 1954.


Mimoriadna jazda je naplánovaná na 27. novembra v režime očkovaní. Súčasťou vlaku bude aj historický reštauračný vozeň.

"Cieľom jazdy, ktorá bude zameraná na nákup tradičných sklenených vianočných ozdôb, je Výrobné družstvo Okrasa v Čadci. Návšteva bude spojená s prehliadkou výroby s možnosťou ozdobiť si svoju vianočnú ozdobu tradičnou metódou,“ uviedol František Šiller z občianskeho združenia Albatros klub.

Výrobné družstvo Okrasa na svojej stránke informuje, že záujemcovia si môžu proces výroby sklenených vianočných ozdôb pozrieť priamo vo výrobe. V rámci exkurzie majú možnosť oboznámiť sa s výrobou od fúkania cez striebrenie, maľovanie a dekorovanie až po finálne balenie vianočných ozdôb. Vo firemnej predajni si zároveň môžu vianočné ozdoby zakúpiť.

Mimoriadnu jazdu pripravilo občianske združenie v spolupráci so ZSSK a ŽSR. Bližšie informácie o podujatí sú na webovej stránke www.albatrosklub.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.05.2016
Na deň detí z Košíc do Rožňavy historickým vlakom
Aktivisti z košického Klubu historických koľajových vozidiel pozývajú rodičov a deti pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na jazdu historickým vlakom z Košíc do Rožňavy.
viac
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
12.06.2017
Kravský hotel vo Východnej
Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.
viac
14.08.2021
Historický motorový vlak s rušňom Cecaňa sa vydá na jazdu do obce Hoštice
Milovníci historických vlakov, cestovania a známej českej komédie si prídu na svoje. Vlak ťahaný historickým motorovým rušňom T478.1201 prezývaným Cecaňa sa opäť vydá na trojdňovú cestu, tentoraz počas predĺženého víkendu (20. - 22. 8.) do obce Hoštice u Volyně v Českej republike.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %