Pondelok 20.01.2020
Dnes má meniny 
Dalibor
°C
24.08.2019 05:55

Vykurovací systém ZŠ Levočská čaká komplexná rekonštrukcia


Základná škola na Levočskej ulici v Starej Ľubovni. Snímka zdroj: zslevocskasl.edupage.org


Základnú školu na Levočskej ulici v Starej Ľubovni čaká významná rekonštrukcia, predmetom ktorej je zmena spôsobu vykurovania jej hlavnej budovy i školskej jedálne.


Tá bude vďaka ďalšiemu úspešnému projektu samosprávy podporená z európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške viac než 460 000 €.

„Zníženie energetickej náročnosti zdroja tepla ZŠ Levočská využitím aerotermálnej energie“ - tak znie názov projektu, ktorý ešte koncom februára tohto roka predložilo Mesto Stará Ľubovňa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre ako sprostredkovateľskému orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia v rámci vyhlásenej 41. výzvy. Predmetom tohto projektu je zmena spôsobu vykurovania budovy ZŠ Levočská a školskej jedálne za účelom zníženia primárnej energetickej náročnosti týchto objektov.

V súčasnosti je predmetná základná škola zásobovaná teplom vyprodukovaným zo sústavy desiatich teplovodných plynových kondenzačným kotlov, pričom školská jedáleň ako samostatný objekt disponuje vlastnou kotolňou s ďalšími tromi teplovodnými plynovými kondenzačnými kotlami. Navrhovanou výstavbou nového zdroja tepla na báze obnoviteľných zdrojov energie, a to štyroch plynových tepelných čerpadiel voda - vzduch pre základnú školu a dvoch tepelných čerpadiel pre školskú jedáleň, sa dosiahne výrazné zvýšenie účinnosti a hospodárnosti prevádzky zdroja tepla. „Predpokladaná ročná úspora zemného plynu predstavuje spolu 12 000 m3. Okrem sociálno-ekonomického prínosu spojeného so zlepšením podmienok výučby i znížením prevádzkových nákladov objektu školy je potrebné vyzdvihnúť aj množstvo pozitív z environmentálneho hľadiska. Výrazne sa zníži aj produkcia CO2 o 22 798 kg ročne, a tiež iných emisií znečisťujúcich látok do ovzdušia. Realizácia tohto projektu teda prinesie aj zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v našom meste,“ približuje prínos projektu prednosta Mestského úradu Aleš Solár.

Celkové oprávnené náklady na daný projekt predstavujú sumu 488 465,95 €, pričom výška schváleného nenávratného finančné príspevku je 464 042,65 €. Dĺžka realizácie aktivít projektu bola stanovená na 15 mesiacov, a to v období od júla 2019 do septembra 2020.

Autor: (ts-mesto Stará Ľubovňa)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
05.10.2016
Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska
Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.
viac
12.11.2018
Bazén Šťuka je po vynovení opäť otvorený
Dobrá správa pre plavcov - Prešovčania môžu od soboty 10. 11. opäť využívať školský bazén Šťuka pri Základnej škole Mirka Nešpora.
viac
05.01.2019
Telocvičňa ZŠ v Mníšku nad Hnilcom prejde kompletnou rekonštrukciou
Telocvičňa základnej školy (ZŠ) v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica prejde rekonštrukciou. Obec, ako jej zriaďovateľ, získala na obnovu dotáciu z Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške takmer 150-tis. eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %