Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
20.05.2024 05:05

Výzva Hybaj na bajk pokračuje cyklistickým výletom pod Poľanou


Ilustračná snímka (Teraz.sk)


V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) pokračuje cyklovýzva s názvom Hybaj na bajk májovým výletom pod Poľanou. Cieľom je objavovať zákutia kraja v sedle bicykla. Informovala o tom Zuzana Jóbová z krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus, ktorá výzvu zastrešuje.


Dodala, že program komunitnej jazdy sa začne v piatok (24. 5.) prednáškou s diskusiou o športovej výžive v horskom hoteli na Látkach v Detvianskom okrese. V sobotu (25.5.) účastníkov čaká približne 37 kilometrov po podpolianskych lazoch, s prevýšením približne 900 metrov. Trasa je vhodná pre horské i krosové bicykle. "Zvládnu ju aj menej skúsení cyklisti. Stúpania nie sú príliš prudké a nesú sa skôr v príjemnom duchu," objasnila. Súčasťou výletu budú výhľady na detvianske lazy či nádrž pitnej vody Málinec. V cieli čaká účastníkov občerstvenie, ľudová hudba aj remeselný trh s lokálnymi výrobkami.         

Výzva s názvom Hybaj na bajk nadväzuje na predchádzajúce ročníky a trvá do konca júna. Upriamiť má pozornosť na viac ako 4500 kilometrov značených cykloturistických trás v kraji. Tento ročník je zameraný na jazdy v kopcoch a určený je aj pre náročnejších cyklistov. "Nebude chýbať jedna z najnáročnejších trás na Slovensku, na vrchol Krížna vo Veľkej Fatre, či výstup na Kráľovu hoľu v Nízkych Tatrách alebo Sitno v Štiavnických vrchoch," spresnila Jóbová.         

Zapojiť sa môže každý uverejnením fotky z výletu na bicykli na sociálnej sieti. Musí to však byť s dvoma povinnými hashtagmi výzvy a ľudia budú v hre o ceny. "Do pondelkových žrebovaní o týždenné výhry budú zaradené fotografie, ktoré prišli v predchádzajúcom týždni," vysvetlila špecialistka pre cykloturistiku v Banskobystrickom kraji Iveta Ceferová. V záverečnom žrebovaní budú všetky fotky, ktoré boli uverejnené od prvého dňa tohtoročnej výzvy.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2021
Výzva Hybaj na bajk motivuje k cyklovýletom v BBSK
Celkom osem cyklovýletov v ôsmich regiónoch Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a k tomu deväť cien, ponúka výzva s názvom Hybaj na bajk, ktorú v uplynulých dňoch iniciovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus.
viac
15.11.2021
Po výzve Hybaj na bajk prichádza výzva Hybaj na bežky
Celkom 72 fotografií z cyklovýletov naprieč Banskobystrickým krajom zaslali v septembri a októbri ľudia organizátorom výzvy Hybaj na bajk. Cieľom bolo upriamiť pozornosť cykloturistov na cykloturistické trasy v kraji.
viac
28.09.2022
Výzva Hybaj na bajk má podnietiť objavovanie miest v sedle bicykla
S cieľom motivovať ľudí na objavovanie miest v sedle bicykla odštartovala v uplynulých dňoch Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus druhý ročník výzvy Hybaj na bajk v Banskobystrickom kraji.
viac
02.10.2023
Jesenná výzva Hybaj na bajk prepája osem regiónov BBSK
V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) odštartovali jesennú cyklovýzvu Hybaj na bajk. Jej cieľom je objavovať jesenné zákutia kraja v sedle bicykla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %