Piatok 23.10.2020
Dnes má meniny 
Alojzia
°C
13.10.2018 07:35

Výzva na prihlasovanie stredných škôl do participatívnych rozpočtov je otvorená


Ilustračná snímka.


Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom vyhlásil výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na podporu zavádzania participatívnych rozpočtov na stredných školách v pôsobnosti župy.


Prihlásiť sa do nej školy môžu najneskôr do 20. októbra 2018! Čas majú teda len pár dní, výzva sa otvorila 10. októbra 2018.

Prvá dotačná schéma na Slovensku, ktorá cielene podporuje presadzovanie princípov participatívneho rozpočtovania v prostredí župných stredných škôl je spustená! Študenti majú vďaka nej príležitosť zmeniť svoju školu k lepšiemu za financie zo župného rozpočtu. Trenčiansky samosprávny kraj rozdelí celkom 16 tis. eur až 16 stredným školám. „Na podporu študentských projektov získa každá z vybraných škôl finančný príspevok vo výške 1000 eur, ale tiež bezplatný prístup k zaškoleniu pedagógov a odborným metodikám,“ prezradil trenčiansky župan s tým, že školy môžu využiť aj systém odborných konzultácií, ktoré v teoretickej aj praktickej rovine pomôžu zriaďovateľom, učiteľom aj samotným študentom zrealizovať proces participatívneho rozpočtu.

Do výzvy sa školy môžu prihlásiť prostredníctvom jednoduchého formulára do 20. októbra 2018. Ak na ňu zareaguje viac ako 16 škôl, rozhodujúce bude poradie, v ktorom sa do výzvy zapojili. TSK spolu s ÚSV ROS sa aj touto formou snaží podporiť aktívne občianstvo mladých ľudí a otvoriť v oblasti vzdelávania novú tému, ktorou je participácia. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webovom sídle kraja v sekcii Školstvo a šport/Participatívne rozpočty na SŠ, a tiež na www.participacia.eu či www.minv.sk.

Autor: (ts-tsk-Lenka Kukučková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2018
TSK ako prvý kraj zavádza participatívne rozpočty na stredných školách
Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) otvárajú v školskom roku 2018/2019 pilotný ročník zavádzania participatívnych rozpočtov na stredných školách v pôsobnosti kraja.
viac
29.11.2018
Deväť stredných škôl si prevzalo noty a pravidlá hry v školení koordinátorov
Študenti stredných škôl v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sú prvými v rámci Slovenska, ktorí v zmysle princípov otvoreného vládnutia dostanú príležitosť zmeniť svoju školu k lepšiemu prostredníctvom realizácie vlastných nápadov za peniaze zo župného rozpočtu.
viac
09.02.2019
Školenie koordinátorov župných stredných škôl oživil praktický workshop
Pilotný projekt Úradu splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý do života uviedol prvú dotačnú schému na zavádzanie participatívnych rozpočtov v prostredí župných stredných škôl, sa opäť posúva o krok vpred.
viac
07.01.2020
Na projekty do participatívneho rozpočtu majú Humenčania čas do konca januára
Návrhy na projekty v rámci participatívneho rozpočtu, ktoré mesto Humenné zavádza v roku 2020 po prvý raz, je možné predkladať do konca januára. Každý z prihlásených záujemcov sa môže prihlásiť najviac s dvoma projektmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.86 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %